کد خبر:100562
پ
کشاورزی
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی:

درخواست بیش از ۱۱ هزار و ۲۰۰ برند کودی برای ثبت/ نگرانی جدی در حوزه نهاده‌های کشاورزی از دست رفتن بازار صادرات است

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به درخواست بیش از ۱۱ هزار و ۲۰۰ برند کودی برای ثبت، نگرانی جدی در حوزه نهاده‌های کشاورزی را از دست رفتن بازار صادرات عنوان کرد.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به درخواست بیش از ۱۱ هزار و ۲۰۰ برند کودی برای ثبت، نگرانی جدی در حوزه نهاده‌های کشاورزی را از دست رفتن بازار صادرات عنوان کرد.

 

*** آرام‌بودن بازار نهاده‌ها نشانه کیفیت است

 

به گزارش خبرگزاری روستا، عباس کشاورز در نشست هم‌اندیشی تولیدکنندگان نهاده‌های کشاورزی، اظهار داشت:

آرام‌بودن بازار نهاده‌ها نشانه کیفیت است و تقریبا در دو سال گذشته هیج گزارشی درباره کمبود و گرانی داده نشده و در شرایط سخت تحریم است که خوش رفتاری‌ها ارزشمند می‌شود. 

وی افزود: همه باید خود را از فناوری روز دنیا مطلع نگه دارند و باید در شرایط تحریم به توان داخلی تکیه شود که لازمه این امر همکاری هرچه بیشتر است.

 

*** دو راه پیش‌ روی  وزارت جهاد

 

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به دو راه پیش، بیان داشت:

یک راه این است که باید تولید و واردات را بیشتر کرد و یا باید دنبال جایگزین‌های دیگر بود، به عنوان مثال در زمینه بذر کلزا تا سال ۱۴۰۰ هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی افزود: پیشنهاد جهاn کشاورزی این است که ارز تا جایی که می‌شود به کالاهای موثر در تولید اختصاص یابد و این به معنای رونق تولید داخل است.

 

*** از دست رفتن بازار صادرات نگرانی جدی در حوزه نهاده‌های کشاورزی

 

کشاورز با بیان اینکه مقررات ارزی سختگیرانه است و خوشبختانه در حوزه نهاده‌ها هیچ گزارش خلافی نداشته‌ایم، بیان داشت:

به هر حال تا وقتی که ارز ۴۲۰۰ وجود دارد همه چیز فرآیند اعطای آن باید شفاف و مشخص باشد و یکی از نگرانی‌های جدی در این زمینه از دست رفتن بازار صادرات است.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: به این ترتیب همزمان باید تولید و ارزآوری داشت، به هر حال شرایط چندان اسان و روان نیست و باید امادگی لازم را داشت.

 

*** درخواست بیش از ۱۱ هزار و ۲۰۰ برند کودی برای ثبت 

 

وی در ادامه با اشاره به سیاست‌های پیش روی برای بهبود اوضاع، بیان داشت:

اقدامی را شروع کرده و ادامه خواهیم داد و آن جایگزین کردن فرمول کودها داخلی است و در ارتباط با کودهای زیستی هم باید گفت که به نشستی یک روزه نیاز است تا تولیدکنندگان این نوع کودها ظرفیت‌های خود را بیان کنند.

کشاورز ادامه داد: سیاست دوم این است که در صورت وجود یارانه، این بخش هم بهره‌مند شود و در همین راستا بیش از ۱۱ هزار و ۲۰۰ برند کودی درخواست ثبت کرده‌اند که ۹۷۰۰ مورد تایید شده‌اند.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، گفتنی است، فعالان حوزه نهاده‌های کشاورزی یکم تا چهارم بهمن ماه ۹۸ در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو گردهم خواهند آمد و اخرین دستاوردهای این حوزه مهم را به نمایش خواهند گذاشت.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید