کد خبر:100587
پ
آذربایجان شرقی
مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی کمیته امداد کشور:

بازسازی منازل مددجویان مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی تا دهه فجر

مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی کمیته امداد کشور از بازسازی منازل مددجویان مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی تا دهه فجر خبر داد.

مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی کمیته امداد کشور از بازسازی منازل مددجویان مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی تا دهه فجر خبر داد.

 

*** بازسازی منازل مددجویان مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی تا دهه فجر 

 

به گزارش خبرگزاری روستا، احمدرضا دالوند در حاشیه سفر یک روزه خود به مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی با اشاره به اقدامات مربوط به بازسازی منازل مددجویان این مناطق، اظهار داشت:

با همکاری کمیته امداد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با صدور پروانه ساخت برای مددجویان، قراردادی با پیمانکاران منعقد شده و مصالح ساختمانی در اختیار مددجویان قرار میگیرد.

 

*** میزان پرداخت تسهیلات به زلزله‌زدگان

 

 وی با اشاره به میزان پرداخت تسهیلات به زلزله‌زدگان، بیان داشت:

برای هر واحد مسکن مددجویی ۴۰ میلیون تومان وام بازسازی، ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۱۵ تومان وام معیشتی تعلق می‌گیرد و در توافق با بنیاد مسکن، ۵ میلیون تومان کمک بلاعوض نیز از سوی این نهاد به مددجویان پرداخت می‌شود.

مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی کمیته امداد کشور در پایان اظهار داشت:

مددجویان آسیب دیده در زلزله اخیر از مساعدت های خیران جهت احداث یا تکمیل واحدهای احداثی نیز بهره مند خواهند شد.

 

*** جزئیات زلزله آذربایجان شرقی

 

در زلزله ۱۷ آبان آذربایجان شرقی با کانون ترک میانه ۵ تن جان باختند و بیش از ۵ هزار واحد مسکونی در سراب و میانه بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت دید.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، گفتنی است، حدود یک هزار خانوار از آسیب دیدگان این زلزله تحت پوشش کمیته امداد بودند که از این تعداد واحدهای مسکونی ۵۷۵ خانوار ۱۰۰ درصد تخریب‌شده و نیاز به احداث ساختمان دارند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید