کد خبر:100598
پ
واحد مسکونی
رئیس سازمان برنامه و بودجه:

افزایش ۱۵ درصدی حقوق افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی/ احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی در روستاها تا اسفندماه ۹۸

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی حقوق افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی از احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی در روستاها تا اسفندماه ۹۸ خبر داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی حقوق افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی از احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی در روستاها تا اسفندماه ۹۸ خبر داد.

 

*** افزایش ۱۵ درصدی حقوق افراد زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، محمدباقر نوبخت در حاشیه آیین بهره‌برداری از ۲ هزار واحد مسکن روستایی استان خراسان جنوبی، اظهار داشت:

 
در سال ۹۹ دریافتی همه افراد زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی مانند کارکنان دولت ۱۵ درصد افزایش خواهد یافت.
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه، تصریح کرد:
 
اسفندماه سال ۹۷ در سفر به خراسان جنوبی ۹۷۰ میلیارد تومان از سوی دولت تعیین شد که در این استان سرمایه‌گذاری شود و از این مبلغ ۴۷۰ میلیارد تومان سهم سال جاری بود که از این مقدار ۲۹۰ میلیارد تومان تاکنون پرداخت شده و بقیه هم تا قبل از پایان امسال پرداخت می‌شود.
 
وی ادامه داد: این مبلغ برای کل طرح و پروژه‌ها از جمله راه آهن است که برای این استان در نظر گرفته شده است.
 
 

*** احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی در روستاها تا اسفندماه ۹۸ 

 
 
نوبخت با اشاره به طرح‌های زیربنایی برای روستاها از جمله احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی، بیان داشت:
 
امروز ۲ هزار واحد به بهره‌برداری رسید و بقیه واحدها در دست اجرا بوده و پیش‌بینی ما این است که بخشی را تا دهه فجر و تمام واحدها را تا اسفندماه به اتمام برسانیم.
 
وی تصریح کرد: طرح احداث مسکن محرومان خراسان جنوبی یک ساله است که اگر از یک سال بیشتر طول کشید، نشان از عقب ماندن ما از برنامه است.
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد:
 
همچنین برای استان‌های دیگر تا این لحظه ۴۳ هزار واحد مسکونی را تعهد کردیم که تعدادی از این واحدها در هفته‌های آینده افتتاح خواهد شد.
 
 

*** سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی برای طرح‌های درمان و طرح تحول سلامت

 

نوبخت با بیان اینکه دولت تمام تعهدهای خود مبنی بر پرداخت حقوق و دستمزد شاغلین و بازنشستگان را به موقع پرداخت می‌کند، افزود:
 
هر قدر هم تحریم ادامه‌دار باشد، تمام تلاش ما این است که در سال جاری همه تعهدات خود را به انجام برسانیم.
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد:
 
سال ۹۹ علاوه بر پرداخت‌های حقوق و دستمزد که ۱۵ درصد افزایش پیدا می‌کند، حداقل پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای طرح‌های مربوط به درمان و طرح تحول سلامت سرمایه‌گذاری می‌کنیم.
 
 
*** اجرای طرح‌های عمرانی در سال ۹۹
 
 
وی در ادامه پیرامون اجرای طرح‌های عمرانی، بیان داشت:
 
در سال ۹۸  تا به امروز ۳۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی پرداخت شده است که برای سال ۹۹ نیز تا ۷۰ هزار میلیارد تومان اضافه خواهیم شد.
 
نوبخت افزود: پیوسته در همه نقاط کشور طرح‌های زیربنایی، راه‌آهن و آزادراه‌ها افتتاح خواهد شد و در کنار آن  از ماموریت اصلی ما که رسیدگی به محرومان و افراد کم درآمد است، هیچ گاه غافل نخواهیم شد.
 
 
*** دشمنان با تحریم کاری از پیش نخواهند برد
 
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه دشمنان ما بدانند که این تحریم‌ها جز اینکه حیثیت آنان را در جهان ببرد، کاری دیگری نخواهد داشت، گفت:
 
به هیچ وجه به وعده‌های واهی آنان برای مذاکره دل نبستیم و امیدی نداریم و با اتکای به امکانات داخلی خودمان پیش می‌رویم.
 
وی افزود: این عمران و آبادانی کشور که مشاهده می‌شود، ریالی ربطی به خارج ندارد و براساس امکانات داخلی کشور است.
 
 

*** اطلاعات تکمیلی سفر رئیس سازمان برنامه بودجه به خراسان جنوبی

 
 
محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه اسفند سال گذشته به خراسان جنوبی سفر کرد و این سفر منجر به تصویب سند توسعه میان مدت استان شد که یکی از اهداف سفر امروز نوبخت، بررسی میزان پیشرفت برنامه‌های توسعه استان و پیگیری مصوبات سفر قبلی است.
 
کلنگ اولین واحد از ۱۰ هزار واحد مسکن محرومان خراسان جنوبی ۲۰ اسفند پارسال با حضور نوبخت در روستای «هج و نج» از توابع شهرستان بیرجند به زمین زده شد و ۱۰ ماه پس از آن سفر واحدهای مسکونی این روستا همراه با طرح هادی آن با حضور مجدد وی در این روستا به بهره‌برداری رسید.
 
 
 
به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین از روند اجرای پروژه راه آهن بیرجند که ۱۵ مهر سال ۹۸ کلنگ زنی شد، بازدید کرد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − نه =

کلید مقابل را فعال کنید