کد خبر:100630
پ
اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده۱
با پیگیری‌های سازمان حفاظت محیط زیست یکی از مهم‌ترین احکام مربوط به آلودگی هوا به نتیجه رسید

گره کور اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده باز شد/ اسقاط ۱۴۰ هزار موتورسیکلت‌ فرسوده تا پایان اردیبهشت سال آینده

پیگیری‌های مستمر سازمان حفاظت محیط زیست برای اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده به نتیجه رسید و در نهایت قرارداد همکاری میان انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودرو فرسوده و انجمن صنعت موتورسیکلت ایران برای تأمین ۱۴۰ هزار برگه اسقاط موتورسیکلت منعقد گردید و مقرر شد نسبت به ارائه این گواهی اسقاط از طریق سامانه ستاد سوخت و بارگذاری آن در صفحه تولیدکنندگان موتورسیکلت تا پایان اردیبهشت سال آینده اقدام شود.

پیگیری‌های مستمر سازمان حفاظت محیط زیست برای اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده به نتیجه رسید و در نهایت قرارداد همکاری میان انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودرو فرسوده و انجمن صنعت موتورسیکلت ایران برای تأمین ۱۴۰ هزار برگه اسقاط موتورسیکلت منعقد گردید و مقرر شد نسبت به ارائه این گواهی اسقاط از طریق سامانه ستاد سوخت و بارگذاری آن در صفحه تولیدکنندگان موتورسیکلت تا پایان اردیبهشت سال آینده اقدام شود.

 

*** اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده

 

به گزارش خبرگزاری روستا، به نقل از خبرگزاری صنایع، یکی از مهم‌ترین احکام مربوط به آلودگی هوا، اسقاط موتورسیکلت‌های کاربراتوری فرسوده است که در ماده ۲ قانون هوای پاک مصوب ۳۰/۰۷/۱۳۹۷ به آن اشاره شده است.

در این مصوبه تولیدکنندگان موتورسیکلت موظفند به ازای تولید هر موتورسیکلت بنزینی، یک موتورسیکلت فرسوده را از رده خارج نمایند، اما این مصوبه تا امروز اجرایی نشده است که دلیل آن نبود زیرساخت مناسب و همکاری بین‌بخشی نهادهای مربوطه می‌باشد.

اجرای این حکم قانونی در تاریخ ۲۷/۱۱/۱۳۹۸ توسط هیئت وزیران به مدت یک سال به تعویق افتاد و در این مدت فرصتی به طرف‌های مربوطه در اجرا داده شد تا مقدمات فرآیند اسقاط موتورسیکلت‌ها را فراهم نمایند.

 

*** اقدامات و پیگیری سازمان حفاظت محیط زیست

 

در همین رابطه، خبرنگار خبرگزاری صنایع اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده را در مصاحبه‌ای، از رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، پیگیری کرده است.

سید محمدمهدی میرزایی قمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صنایع، پیرامون پیگیری‌های صورت گرفته در این خصوص، با اعلام اینکه بالاخره یکی از مهم‌ترین احکام مربوط به آلودگی هوا به نتیجه رسید، اظهار داشت:

تلاش‌ها و پیگیری‌های مستمر ما در سازمان حفاظت محیط زیست در این زمینه به ثمر نشست و خوشبختانه در نهایت با همکاری ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت، نظر مثبت و همت انجمن موتورسیکلت‌سازان و همراهی انجمن اسقاط، قرارداد همکاری مشترک در این خصوص منعقد گردید.

 

*** اسقاط ۱۴۰ هزار موتورسیکلت‌ فرسوده

 

وی در ادامه تصریح کرد: در راستای امکان اجرای موضوع اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده، جلسه نهایی جهت بررسی چگونگی همکاری مسئولین ذی‌ربط و نحوه تأمین برگه گواهی اسقاط برای شماره‌گذاری موتورسیکلت‌ها در کارخانجات، با حضور نمایندگان سازمان حفاظت محیط زیست، ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور، انجمن صنعت موتورسیکلت ایران و انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده، تشکیل و پس از بحث و بررسی‌های کارشناسی و مفصل همه‌جانبه، در نهایت قرارداد همکاری مشترک میان انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده و انجمن صنعت موتورسیکلت ایران منعقد شد.

در این قرارداد مقرر گردید، انجمن اسقاط نسبت به تأمین ۱۴۰ هزار برگه اسقاط موتورسیکلت برای ارائه به انجمن صنعت موتورسیکلت، اقدامات لازم را انجام دهد.

بر اساس مفاد این قرارداد، دو انجمن مذکور متعهد شدند نهایت همکاری را با یکدیگر داشته باشند و نسبت به ارائه ۱۴۰ هزار گواهی اسقاط از طریق سامانه ستاد سوخت و بارگذاری در صفحه تولیدکنندگان موتورسیکلت اقدام نمایند.

 

*** ارائه ۴۰ هزار برگه اسقاط موتورسیکلت تا ۱۳۹۸/۱۱/۲۷  اعتبار قرارداد تا پایان سال ۹۹
 

رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه به تشریح جزئیات و زمانبندی قرارداد مذکور پرداخت و گفت:

بر اساس این قرارداد، مراکز اسقاط موظفند تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۲/۳۱، ۱۴۰ هزار گواهی اسقاط موتورسیکلت را برای موتورسیکلت‌سازان فراهم نمایند تا در این شرایط، زمینه اجرای فرآیند اسقاط در مقابل تولید موتورسیکلت‌های بنزینی فراهم شود.

البته بر اساس این قرارداد همکاری مشترک، مراکز اسقاط موظف هستند از این ۱۴۰ هزار گواهی اسقاط، حدود ۴۰ هزار گواهی را تا برای موتورسیکلت‌سازان فراهم نمایند تا دیگر نیازی به تعویق مجدد حکم دولت وجود نداشته باشد.

بر اساس قرارداد مذکور مراکز اسقاط موظفند که از اوایل سال آینده نیز صرفاً نسبت به اسقاط موتورسیکلت اقدام نموده و از صدور گواهی‌های معادل جهت موتورسیکلت‌ها خودداری نمایند، یعنی مراکز اسقاط صرفا موظف هستند موتورسیکلت فرسوده را اسقاط کنند و مثل سابق نمی‌توانند گواهی اسقاط خودروی فرسوده را معادل ۷ گواهی اسقاط موتورسیکلت ارائه نمایند.

سید محمدمهدی میرزایی قمی در ادامه خاطرنشان کرد:

با توجه به اینکه اعتبار این قرارداد تا پایان سال ۱۳۹۹ می‌باشد، طرفین می‌بایست بعد از طی شدن مرحله مذکور تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ و تامین ۱۴۰ هزار گواهی اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده ، مجددا جلسه‌ای را برگزار و با توجه به شرایط و قیمت‌های روز، نسبت به توافق جدید اقدام نمایند.

همچنین کلیه مراکز اسقاط و کلیه تولیدکنندگان موتورسیکلت تحت پوشش انجمن‌های مرتبط موظفند در چارچوب تفاهم‌نامه مذکور، فعالیت‌های اسقاط را انجام دهند و مسئولیت حسن انجام این قرارداد نیز برعهده انجمن‌های مربوطه می‌باشد.

 

*** کاهش آلودگی هوا با اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده

 

میرزایی قمی در ادامه به تاثیرات اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده بر کاهش آلودگی هوا پرداخت و بیان داشت:

در حال حاضر تولید موتورسیکلت در کشور مطابق با استانداردهای روز دنیا صورت می‌گیرد، این در حالی است که در رابطه با سایر وسایل نقلیه متحرک این موضوع صادق نیست، اما علیرغم این شرایط، متاسفانه شاهد کاهش تولید و فروش موتورسیکلت‌های استاندارد و بروز هستیم.

وی در خصوص علت این شرایط در کشور نیز، گفت:

علت اصلی این امر اسقاط نشدن موتورسیکلت‌های فرسوده و کاربراتوری و جلوگیری نکردن از ورود مجدد این ناوگان به چرخه حمل و نقل است، لذا این تفاهم‌نامه می‌تواند بستر بسیار مناسبی جهت توسعه و افزایش تولید و استفاده از موتورسیکلت‌ها با استاندارد یورو-۴ باشد و بالطبع در همین راستا شاهد کاهش آلودگی هوا ناشی از تردد موتورسیکلت‌های فرسوده خواهیم بود.

 

*** آیا با باز شدن این گره، سایر گره‌های کور آلودگی هوا باز خواهد شد؟

 

رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه با اشاره به گزارشات متعدد از سهم بالای موتورسیکلت‌های فرسوده در آلودگی هوای کلان‌شهرها، تصریح کرد:

بیش از ۱۰ درصد از آلودگی هوای شهر تهران ناشی از این موتورسیکلت‌های فرسوده و کاربراتوری است که هرکدام از آن‌ها حدوداً ۱۲ برابر یک خودروی یورو ۴، آلاینده منتشر و هوا را آلوده می‌کنند.

بنابراین، قطعاً انتظار می‌رود اسقاط این موتورسیکلت‌ها تأثیر مثبتی در بهبود کیفیت هوای کلان‌شهرها داشته باشد، اما باید منتظر بود و دید که باز شدن یکی از گره‌های پیچیده آلودگی هوا، راه را برای باز شدن سایر گره‌های کور این معضل خواهد گشود یا خیر؟

 

*** جلسه انعقاد قرارداد برای اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده

 

به گزارش خبرگزاری روستا، جلسه انعقاد قرارداد همکاری مشترک برای اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده با حضور آقایان، سید محمدمهدی میرزایی قمی ریاست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، احمدی معاون حمل و نقل ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور، آقایان جلیل مجاهد رئیس هیات‌مدیره و رضا مکاریان و رضا خیالی از اعضاء هیات‌مدیره انجمن صنعت موتورسیکلت ایران و همچنین آقای مشهدی شریف، رئیس هیات‌مدیره و آقایان مرادی و خاقانی از اعضای هیات مدیره انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده، در تاریخ نهم دی‌ماه سال جاری برگزار شد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + ده =

کلید مقابل را فعال کنید