کد خبر:100756
پ
بیمه اجتماعی
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور:

فراهم‌شدن امکان استفاده رانندگان فعال در بخش حمل و نقل بار و مسافر شهری از خدمات بیمه اجتماعی

رئس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از فراهم شدن امکان استفاده رانندگان فعال در بخش حمل و نقل بار و مسافر شهری از خدمات بیمه اجتماعی خبر داد.

رئس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از فراهم شدن امکان استفاده رانندگان فعال در بخش حمل و نقل بار و مسافر شهری از خدمات بیمه اجتماعی خبر داد.

 

***فراهم شدن امکان استفاده رانندگان فعال در بخش حمل و نقل بار و مسافر شهری از خدمات بیمه اجتماعی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مهدی جمالی‌نژاد با اعلام این خبر، اظهار داشت:

پس از دو سال پیگیری‌های مستمر با امضای تفاهم‌نامه اصلاح فهرست رانندگان حمل و نقال عمومی شهری، برای رانندگان فعال در بخش حمل بار و مسافر شهری امکان بهره‌مندی از یارانه دولتی بیمه تأمین اجتماعی فراهم شد.
رئس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور افزود:
پس از پیگیری‌های مستمر صورت‌گرفته و با همکاری و مشارکت شهرداری تهران، به استناد ماده ۷ قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و بند “ب” ماده ۱۱ آیین نامه اجرایی مربوط به این ماده، تفاهم نامه همکاری مشترک به منظور اصلاح فهرست رانندگان حمل و نقل بار و مسافر درون شهری میان سازمان تأمین اجتماعی،‌ سازمان شهرداری‌ها و دهیاری های کشور و شهرداری تهران منعقد شد.
 

*** اولویت ناوگان تاکسیرانی شهری است

 
وی با اشاره به اینکه این فهرست از سال ۱۳۹۲ تاکنون به روز رسانی نشده بود، افزود:
طبق توافق انجام گرفته با سازمان تأمین اجتماعی و با همکاری شهرداری تهران،‌ رانندگانی که در بخش حمل و نقل عمومی شهری فعال هستند،‌ با اولویت ناوگان تاکسیرانی شهری به مرور به فهرست بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی افزوده می‌شوند.
وی اضافه کرد: همچنین رانندگانی که سابقا در این حرفه فعال بوده و هم اکنون در شغل دیگری مشغول به خدمت هستند،‌ امکان بهره مندی از بیمه خویش فرما را خواهند داشت.
 

*** سامانه مدیریت مرکزی حمل و نقل شهری

 
رئس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به اینکه مرجع رسمی شناسایی رانندگان فعال در بخش حمل و نقل عمومی شهری سامانه مدیریت مرکزی حمل و نقل شهری به نشانی www.utcms.ir‌ است، اظهار کرد:‌
برای اولین بار در کشور، تمامی اطلاعات رانندگان در یک درگاه واحد و یکپارچه تجمیع شده و از طریق اتصال به بانک های داده ای کشور از جمله ثبت احوال، ثبت شرکت ها، پست، نیروی انتظامی و … صحت سنجی شده است.
جمالی نژاد در ادامه ضمن تأکید بر اینکه از طریق اطلاعات سامانه، تمامی خدمات شهری از جمله سهمیه سوخت و لاستیک و قطعات، به صورت عادلانه به ناوگان و رانندگان واقعی تخصیص می یابد، خاطر نشان کرد:‌
وضعیت فعال بودن رانندگان شهری به صورت مستمر از روش های مختلف از جمله تجهیزات ناوبری هوشمند، دوربین های شهری و اسناد حمل و نقل، رصد شده و این اطمینان حاصل می‌شود که یارانه دولتی به رانندگان واجد شرایط تعلق گیرد.
 
 
به گزارش خبرگزاری روستا، رئس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در پایان، اظهار داشت:
در گذشته به دلیل عدم اصالت‌سنجی بانک­های داده­ای حاوی مشخصات رانندگان مذکور و فقدان وحدت رویه در ارسال فهرست بیمه­شدگان بخش شهری به سازمان تأمین اجتماعی، بعضاً‌ مشاهده می شد افرادی که در این بخش فعالیت حرفه ای ندارند، به عنوان راننده فعال معرفی شده­اند بنابراین  امید می رود انعقاد این تفاهم‌نامه، گامی ارزشمند در جهت افزایش عدالت در تخصیص یارانه‌های دولتی و بهره‌مندی رانندگان واقعی حمل و نقل شهری از تسهیلات و خدمات مربوط به این حوزه باشد.

 

محمد رجبی/۵۶۷۸۹

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

کلید مقابل را فعال کنید