کد خبر:100766
پ
گزارش وزارت نیرو
روابط عمومی وزارت نیرو اعلام کرد

احداث بیش از ۱۸۳ هزار کیلومتر شبکه توزیع آب روستایی تا به امروز

روابط عمومی وزارت نیرو در گزارشی میزان شبکه‌های توزیع آب روستایی احدا‌شده تا به امروز را بیش از ۱۸۳ هزار کیلومتر اعلام کرد.

روابط عمومی وزارت نیرو در گزارشی میزان شبکه‌های توزیع آب روستایی احدا‌شده تا به امروز را بیش از ۱۸۳ هزار کیلومتر اعلام کرد.

 

*** احداث بیش از ۱۸۳ هزار کیلومتر شبکه توزیع آب روستایی تا به امروز

 

به گزارش خبرگزاری روستا، بر اساس این گزارش شبکه توزیع آب روستایی پیش از انقلاب اسلامی ۳۶ هزار  ۵۸۵ کیلومتر بود و درعین حال، طول خطوط انتقال آب روستایی از ۱۴هزار کیلومتر به ۱۱۱هزار و ۶۸۳ کیلومتر رسید.

بر این اساس ۱۲درصد جمعیت روستایی کشوردر ابتدای انقلاب اسلامی از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار بودند، اینک به ۸۱.۹ درصد رسیده است.
 
 

*** رشد ۷ درصدی جمعیت روستایی

 

 
بنابر گزارش وزارت نیرو، میزان جمعیت روستایی کشور که در طول یک سال گذشته از دی‌ماه ۹۷ تا دی‌ماه امسال از این نعمت بهره‌مند شده‌اند رشد هفت درصدی داشته است.
این گزارش حاکی است، تعداد مشترکان آب روستایی در ۴۱ سال گذشته، از ۶۰۰ هزار فقره تا پیش از انقلاب اسلامی، اینک به پنج میلیون و ۸۳۸ هزار فقره رسیده و این درحالی‌است که این رقم در ابتدای دولت یازدهم پنج میلیون و ۳۷۸ فقره بود.
 
 

*** برق‌رسانی به ۵۲ هزار و ۸۹۳ روستا

 

 
به گزارش خبرگزاری روستا، روابط عمومی وزارت نیرو در ادامه گزارش آورده است:
از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون، به ۵۲ هزار و ۸۹۳ روستا برق‌رسانی شده که رشد افزون بر ۱۲۰۰ درصد نسبت به سال‌های پیش از آن داشته است.
پیش از انقلاب اسلامی چهار هزار و ۳۶۷ روستای کشور از نعمت برق بهره‌مند بودند که این رقم در زمان حاضر افزون‌بر ۱۲برابر شده است.
اینک با احتساب سال‌های پیش از انقلاب اسلامی، افزون بر ۵۷ هزار و ۳۵۰روستا از نعمت برق بهره‌مند شده‌اند. تا ابتدای دولت یازدهم نیز تعداد روستاهای برق‌دار کشور ۵۵ هزار و ۱۹۱روستا بود که تا آغاز دولت دوازدهم با افزایش یک هزار و ۶۰۲ روستا، این رقم به ۵۶ هزار و ۷۹۳ رسیده است.
در مدت یک سال گذشته یعنی از ابتدای دی ماه ۹۷ تا دی‌ماه گذشته به ۲۶۵روستا برق‌رسانی شده که نزدیک به هفت درصد مجموع عملکرد دولت‌های پیش از انقلاب اسلامی بوده است.
 
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید