اخبار برگزیده

کد خبر:100777
پ
آذربایجان غربی
استاندار آذربایجان غربی:

بهره‌برداری ۲۲۰۰ میلیارد تومان پروژه در نقاط مختلف استان آذربایجان غربی تا پایان سال ۹۸

استاندار آذربایجان غربی از بهره‌برداری ۲۲۰۰ میلیارد تومان پروژه در نقاط مختلف این استان تا پایان سال ۹۸ خبر داد.

استاندار آذربایجان غربی از بهره‌برداری ۲۲۰۰ میلیارد تومان پروژه در نقاط مختلف این استان تا پایان سال ۹۸ خبر داد.

 

*** بهره‌برداری ۲۲۰۰ میلیارد تومان پروژه در نقاط مختلف استان آذربایجان غربی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، محمدمهدی شهریاری در آئین کلنگ زنی گازرسانی به ۳۶ روستای نوار مرزی شهرستان ارومیه در جمع مردم روستای دیزج مرگور، اظهار داشت:

در دهه فجر امسال ۲۲۰۰ میلیارد تومان پروژه در نقاط مختلف استان به بهره‌برداری می‌رسد که در تداوم بهره‌برداری از ۴۰۰۰ میلیارد تومان پروژه در هفته دولت، نویدبخش تحولات خوبی در استان است.

وی با بیان اینکه امروز با افتتاح بیمارستان‌های مختلف شاخص بهره‌مندی از تخت بیمارستانی از میانگین کشوری پیشی گرفته است افزود:

پیش بینی شده که در سفر اویل سال بعد رئیس جمهور به استان سه پروژه بزرگ بیمارستانی دیگر از جمله بیمارستان آیت الله خوئی، بیمارستان جامع زنان ارومیه و بیمارستان تکاب نیز به بهره برداری برسد.
 

*** ۲۶۵۰ کلاس درس در دست ساخت است

 
شهریاری در ادامه به احداث زیرساخت های آموزشی در استان اشاره کرد و افزود:
در حال حاضر ۲۶۵۰ کلاس درس در دست ساخت است که با افتتاح این پروژه سرانه استان به میانگین کشوری خواهد رسید.
استاندار آذربایجان غربی به پتانسیل منطقه سیلوانا و تعریض و آسفالت جاده ارومیه به سیلوانا در محور راژان به دیزج اشاره کرد و گفت:
متاسفانه به دلیل مشکلات اقتصادی و مالی که در کشور بوجود آمد و نیز کم کاری پیمانکار بهسازی مسیر روستای هاشم آباد تا دیزج با تاخیر شروع شده است. امیدواریم تا به زودی بر اساس پیگیری های انجام شده عملیات آسفالت ریزی شروع شود.
شهریاری ادامه داد: عملیات ساخت سالن ورزشی ۲۰۰۰ نفری سیلوانا که جزو مصوبات سفر رئیس‌جمهور بود با تامین اعتبار به زودی آغاز می‌شود.
 

*** مطالبه مردم دیزج در خصوص تبدیل این روستا به شهر

 
وی در خصوص مطالبه مردم دیزج در خصوص تبدیل این روستا به شهر نیز گفت:
بر اساس قانون روستاهای بالای ۳۰۰۰ نفر جمعیت در نقاط مرزی و ۵۰۰۰ نفر در شهرها به شهر تبدیل می شوند لذا مراحل اجرایی تبدیل دیزج به شهر نیز از سال بعد آغاز می شود.
شهریاری در خصوص درآمدهای حاصل از فروش سوخت، بیان داشت:
بر اساس شیوه جدید وزارت نفت متولی فروش سوخت شده و ۲۰ درصد از سهمیه فروش را به حساب استان واریز می کند که متاسفانه در ۶ ماه گذشته ریالی واریز نکرده با این همه به زودی از محل درآمدهای فروش سوخت در گذشته به حساب ساکنان ۲۰ کیلومتر نوار مرزی مبلغ ۲میلیون ریال واریز می شود.
مقام عالی استان کمک ۱۰ میلیارد تومانی برای بهبود وضعیت معیشت خوابگاه‌های شبانه‌روزی دانش آموزی و تامین اعتبار ۲ میلیارد تومانی برای کمک هزینه پیش دبستانی های نوار مرزی را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: سال قبل از محل فروش سوخت، هزینه تحصیل تمام پیش دبستانی ها پرداخت شد. امسال به دلیل اینکه هنوز وزارت نفت سهمیه استان را پرداخت نکرده، خانواده ها دچار مشکل شده بودند که مقرر شد به زودی با پرداخت ۲ میلیارد تومان از هزینه کرد خانواده ها در این خصوص جلوگیری شود.
 
به گزارش خبرگزاری روستا، استاندار آذربایجان غربی در پایان، با قدردانی از تلاش مرزبانان و مرزنشینان،بسیج و سپاه، نیروی انتظامی و سربازان گمنام در تامین امنیت، وحدت و همدلی را رمز غلبه بر توطئه های دشمنان دانست و اظهار داشت:
دستاوردهای درخشانی از پیروزی انقلاب تا به امروز در کشور رخ داده و امروز هم با وجود تحریم های مختلف جوانان در عرصه های دانش بنیان و فناوری تحولات درخشانی رقم زده اند که به زودی در بطن زندگی مردم جاری و ساری خواهد شد.
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزرای روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید