کد خبر:100820
پ
سیستان و بلوچستان
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی:

لزوم ساخت سدهای بیشتر در استان سیستان و بلوچستان/ وزارت جهاد آماده در اختیار گذاشتن زمین به آستان قدس رضوی است

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر لزوم ساخت سدهای بیشتر در استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد که وزارت جهاد آماده در اختیار گذاشتن زمین به آستان قدس رضوی است.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر لزوم ساخت سدهای بیشتر در استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد که وزارت جهاد آماده در اختیار گذاشتن زمین به آستان قدس رضوی است.

 

*** تامین آب برای ۴۶ هزار هکتار از اراضی دشت سیستان

 

به گزارش خبرگزاری روستا، عباس کشاورز در نشست هماهنگی و همکاری برای توسعه بخش کشاورزی شهرستان زابل با اشاره به تشکیل کارگروه حل مشکلات کشاورزی دشت سیستان، اظهار داشت: در این کارگروه نماینده وزارت جهاد کشاورزی، استاندار سیستان و بلوچستان و آستان قدس رضوی حضور خواهند داشت.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که باید اجازه دهیم فعالان اقتصادی برای نوع فعالیت کشاورزی خود تصمیم بگیرند، ادامه داد:
برای ۴۶ هزار هکتار از اراضی دشت سیستان آب تأمین کردیم و این منطقه در حال حاضر مستعد ایجاد باغ، گلخانه، کشت گیاهان دارویی ، تولید سبزی و صیفی استریل شده برای صادرات و پرورش ماهی است.
 
 

*** لزوم ساخت سدهای بیشتر در استان سیستان و بلوچستان

 
کشاورز با تاکید بر ضرورت استفاده از بذر و کود مناسب و بکارگیری شیوه‌های نوین در منطقه سیستان و بلوچستان، تصریح کرد: افزایش تولیدات کشاورزی در این منطقه باید با توجه به بازار، صورت گیرد.
وی اتصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی در راستای ارتقای بهره‌وری، رونق اقتصادی و با در نظر گرفتن شرایط اجتماعی در این منطقه تلاش می‌کند.
کشاورز درباره کشاورزی در بلوچستان نیز بیان داشت: 
کشاورزی بلوچستان به دلیل وجود آب، ظرفیت زیادی دارد و در نوار ساحلی مکران قابلیت کشت نباتات استوایی و گلخانه‌ای وجود دارد و لازم است در این منطقه به دلیل بارش‌های ناگهانی سد بیشتری ایجاد شود.
 

*** آمادگی وزارت جهاد برای در اختیار گذاشتن زمین به آستان قدس رضوی

 
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در پایان با تأکید بر اینکه وزارت جهاد کشاورزی از هر اقدامی که منجر به کسب‌وکار در زابل شود، حمایت می‌کند، اظهار داشت:
برای توسعه فعالیت کشاورزی و رونق اقتصادی در منطقه سیستان، آمادگی داریم، زمین در اختیار آستان قدس رضوی قرار دهیم و آستان قدس رضوی می‌تواند بنا بر صلاحدید خود در این منطقه فعالیت کشاورزی انجام دهد.
 
*** اطلاعات تکمیلی نشست
 
به گزارش خبرگزاری روستا، گفتنی است، در این جلسه بر لزوم مدیریت و ساماندهی کشاورزی و توسعه صنایع وابسته و مورد نیاز در پروژه ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان تأکید شد تا با مدیریت منابع آب، توسعه اقتصادی سبب ایجاد مشاغل و کسب‌وکارهای جدید و درآمدزا در این منطقه شود.
 
در این نشست همچنین، آستان قدس رضوی برای پذیرش مسئولیت، مدیریت و سرمایه‌گذاری و انجام طرح‌های توسعه‌ای منطقه اعلام آمادگی کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 13 =

کلید مقابل را فعال کنید