کد خبر:100935
پ
زعفران‌کاران
مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران:

۳۲ درصد مطالبات زعفران‌کاران پرداخت شده است

مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از پرداخت ۳۲ درصد مطالبات زعفران‌کاران خبر داد.

مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از پرداخت ۳۲ درصد مطالبات زعفران‌کاران خبر داد.

 

*** پرداخت ۳۲ درصد مطالبات زعفران‌کاران

 

به گزارش خبرگزاری روستا، حسین شیرزاد با اعلام این خبر، اظهار داشت:

با همکاری بانک مرکزی و بانک‌های عامل و پیگیری سازمان برنامه و بودجه درصدد تامین باقی مانده اعتبار و تسویه مطالبات کشاورزان هستیم.

مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی افزود:

هدف از خرید حمایتی زعفران را جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان عنوان کرد و افزود: از دیگر اهداف این طرح آن است که تداوم تولید این محصول با توجه به اینکه اشتغالزایی زیادی داشته و انطباق کاملی با الگوی کشت اقلیم نسبتا خشک ایران دارد.

 

*** خرید زعفران دولت از  زعفران‌کاران

 

وی در ادامه بیان داشت: عدم رقابت زعفران با گیاهان زراعی، بهاره و تابستانه‌ها در مصرف آب و نیروی کار و با هدف همچنین ارتقای قیمت این محصول به جایگاهی مطابق شأن و ارزش آن در بازارهای جهانی، سازمان تعاون روستایی ایران بنا به درخواست زعفران کاران عزیز و براساس تکالیف محوله از جانب وزارت جهاد کشاورزی، پس از هماهنگی با سازمان برنامه و بودجه کشور به نمایندگی از دولت با بهره‌گیری از تجربیات سنوات قبل نسبت به خرید زعفران با قیمت‌های حمایتی که حدودا دو برابر قیمت روز این محصول در بازار بود، اقدام کرد.
شیرزاد ادامه داد: این عملیات در سه استان خراسان رضوی ، جنوبی و شمالی که به ترتیب تولیدکنندگان بنام و عمده این محصول در سطح کشور هستند، انجام شد که به ترتیب مقدار ۶۸.۸۴۴.۱۶۳ گرم به ارزش۶.۴۲۴.۳۲۰.۷۶۲.۰۰۰ ریال از خراسان رضوی، مقدار ۲.۵۱۲.۴۵۳ گرم به ارزش ۲۲۸.۸۰۰.۵۹۳.۰۰۰ ریال از خراسان جنوبی و مقدار ۷۶۱.۱۱۹گرم به ارزش۷۳.۸۴۳.۸۱۱.۰۰۰ ریال از خراسان شمالی و مجموعاً مقدار ۷۲.۱۱۷.۷۳۵ گرم به ارزش ۶.۷۲۶.۹۶۵.۱۶۶.۰۰۰ ریال از زعفران کاران خریداری شد.
 

*** خرید حمایتی زعفران در سال ۹۶

 
شیرزاد در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت:
خرید حمایتی زعفران در سال ۹۶ در شرایط افت قیمت از کشاورزان به میزان حدود ۶۸ تن انجام و عمده مطالبات کشاورزان در اوایل خرداد ۱۳۹۷ تسویه شد.
وی افزود: این زعفران بیش از انجام آزمایشات فیزیکی و شیمیایی و اطمینان از کیفیت آن مستقیماً از تولیدکنندگان خریداری شده و پس از بسته‌بندی در کیسه‌های پلاستیکی مخصوص طبقه‌بندی و هر کدام دارای یک بار کد چهار وجهی است که تمام مشخصات کمی و کیفی محتوی نایلون را برای خریداران مشخص می کند.
 
به گزارش خبرگزاری روستا، مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در پایان، اظهار داشت:
باتوجه به تجربه تعاون روستایی در سنوات قبل این زعفران در انبارهای مخصوص با قفسه‌بندی‌های ویژه و در شرایط دمایی و رطوبتی استاندارد نگهداری می‌شود، به گونه ای که تمام اقدامات لازم و مورد نیاز برای خریداری، بسته‌بندی و نگهداری یک کالای صادراتی همزمان مهیا و آماده شده است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید