کد خبر:100974
پ
گوشت قرمز
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام:

آغاز خریداری گوشت قرمز تولید داخل از دامداران/ عرضه ۱۰ هزار تن گوشت قرمز در قالب طرح معیشتی

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به آغاز خریداری گوشت قرمز تولید داخل از دامداران از عرضه ۱۰ هزار تن گوشت قرمز در قالب طرح معیشتی خبر داد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به آغاز خریداری گوشت قرمز تولید داخل از دامداران از عرضه ۱۰ هزار تن گوشت قرمز در قالب طرح معیشتی خبر داد.

 

*** عرضه ۱۰ هزار تن گوشت قرمز در قالب طرح معیشتی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، حسن عباسی معروفان با اعلام این مطلب، اظهار داشت:

برای تنظیم بازار شب عید، ۱۰ هزار تن گوشت قرمز در قالب طرح معیشتی، و ۱۰ هزار تن هم از این محصول برای مصرف عموم به بازار عرضه می‌شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود:

گوشت قرمز وارداتی برای تنظیم بازار شب عید به دو صورت به بازار تزریق می‌شود نخست در قالب طرح معیشتی به ازای هر کیلوگرم چهل هزار تومان که از طریق فروشگاه‌ها برای مشمولان طرح یعنی افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد هستند توزیع می‌شود.

در مرحله دوم، گوشت وارداتی به قیمت ۵۰ هزار تومان که در همه فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌ها بدون محدودیت برای تنظیم بازار شب عید توزیع می‌شود.

 

*** آغاز خریداری گوشت تولید داخل از دامداران

 

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در ادامه بیان داشت:

گوشت مرغ هم بدون هیچ محدودیتی با قیمت مصوب به هر مقدار مورد نیاز در دسترس شهروندان خواهد بود و ذخایر راهبردی کشور مطابق مصوبات به طور کامل تامین و در همه استان‌ها و شهرستان‌ها به اندازه نیاز آن‌ها دپو شده است و هیچ مشکل و محدودیتی در مورد تامین گوشت مرغ و قرمز وجود ندارد.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام ادامه داد:

اخیرا خریداری گوشت‌قرمز تولید داخل از دامداران را نیز آغاز کرده ایم و هر مقدار از این محصول که خریداری شود به ذخایر کشور افزوده و در زمان نیاز به بازار عرضه می‌شود.

 

*** عرضه گوشت از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌های مصرف

 

معروفان با اشاره به این که مقرر شده بود که گوشت مرغ و قرمز در فروشگاه‌های بهاره در اختیار شهروندان قرار گیرد، افزود:

اخیرا بخشنامه‌ای دریافت کردیم مبنی بر این که فروشگاه‌های بهاره برگزار نمی‌شود، اما کالای ما موجود است و تنها محل عرضه آن تغییر کرده به این ترتیب که این کالا از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌های مصرف در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: امسال با توجه به تولید مناسب گوشت مرغ و قرمز در داخل کشور، نیازی به واردات از خارج نیست و ذخایر راهبردی کشور هم در حال تکمیل با تولیدات داخلی است و از ابتدای امسال، دولت گوشت مرغ و قرمز به کشور وارد نکرده است و تنها بخش خصوصی با ارز نیمایی مقداری گوشت‌قرمز به کشور وارد کردند.

 

*** هیچ مشکلی برای تامین نیاز گوشت مرغ و قرمز شب عید وجود ندارد

 

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با تاکید بر این که هیچ مشکلی برای تامین نیاز گوشت مرغ و قرمز شب عید وجود ندارد، بیان داشت:

از مردم می‌خواهیم که خرید مازاد بر نیاز نداشته باشند چرا که گوشت هر روز به صورت تازه وارد بازار می‌شود و هیچ مشکلی در تامین آن نیست و هموطنان می‌توانند به مقدار مصرف گوشت تازه از بازار تهیه کنند.

معروفان اضافه کرد: با توجه به این که به مقدار نیاز کشور، گوشت مرغ و قرمز وجود دارد هیچ نیازی به ارائه کارت شناسایی و ایجاد ازدحام برای دریافت این محصولات نیست و از مردم می‌خواهیم که با خرید به اندازه نیاز، به دیگران نیز اجازه دهند تا خریدشان را انجام دهند و مطمئن باشند که کالا به شکل مستمر به بازار عرضه می‌شود.

هم اکنون در کشور مازاد تولید گوشت‌قرمز داریم و به دلیل حمایت از تولیدکنندگان در حال خرید این میزان مازاد و افزودن آن به ذخایر راهبردی هستیم همچنین عرضه نهاده‌های دام و طیور اعم از کنجاله، جو و ذرت هم بدون محدودیت در حال تامین و توزیع است و در این مورد نیز هیچ مشکلی وجود ندارد.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در پایان، اظهار داشت:

مردم مطمئن باشند تدارک توزیع گوشت مرغ و قرمز شب عید و حتی ماه رمضان دیده شده و انتظار این است که با خرید متعادل مردم، هیچ مشکلی در بازار به وجود نیاید.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − سه =

کلید مقابل را فعال کنید