اخبار برگزیده

کد خبر:101042
پ
موز
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی:

تزریق موز بندرعباس و چابهار به بازار/ قیمت پیاز ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش خواهد یافت

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اشاره به تزریق موز بندرعباس و چابهار به بازار از کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت پیاز از هفته آینده خبر داد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اشاره به تزریق موز بندرعباس و چابهار به بازار از کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت پیاز از هفته آینده خبر داد.

 

***کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت پیاز

 

به گزارش خبرگزاری روستا، اسدالله کارگر دلایل گرانی برخی محصولات کشاورزی از جمله پیاز و لیموشیرین را تشریح کرد و اظهار داشت:

گرانی برخی از میوه ها و صیفی‌جات مربوط به میادین میوه و تره بار مرکزی است؛ یعنی مغازه دار این محصولات را از مبداء گران خریداری می‌کند و با اعمال سود مصوب به دست مشتری می رساند. از طرفی با شیوع ویروس کرونا صادرات محصولات کشاورزی منتفی شده بود و کشورهایی همچون عراق و روسیه مرزهایشان را بسته بودند، اما اخیرا صادرات از سر گرفته شده و به همین دلیل قیمت برخی محصولات نیز افزایش یافته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی درباره تدابیر اتخاذ شده برای کاهش قیمت پیاز گفت:

از هفته آینده پیاز از جنوب کشور و استان اصفهان به بازارها ترزیق می شود و قیمت پیاز حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد ارزان شود.

 

*** کاهش ۴۰ هزار تومانی قیمت زنجبیل

 

وی در ادامه بیان داشت: اقدام اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران در توزیع چند تن زنجبیل در سطح شهر باعث کنترل بازار این محصول وکاهش ۴۰هزار تومانی آن شده است و با به تعادل رسیدن زنجبیل قطعا قیمت باقی محصولات نیز در روزهای آتی به تعادل خواهد رسید.

 

*** تزریق موز بندرعباس و چابهار به بازار

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ۵۰ درصد موز کشور از ترکیه وارد می شود، بیان داشت:

با بسته شدن مرزها به خاطر شیوع کرونا موز وارد نشد در نتیجه قیمت آن افزایش یافت، اما از روزهای آینده موز از بندرعباس و چابهار به بازار ترزیق خواهد شد و قیمت آن به تعادل خواهد رسید.

 

*** اطلاعات تکمیلی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، گفتنی است، چندی پیش زنجبیل ، سیر و لیموترش به دلیل شیوع ویروس کرونا با افزایش قیمت بی سابقه ای مواجه شد که تنها لیمو ترش توانست از این چرخه خارج شود و از کیلویی ۵۰ هزارتومان به کیلویی ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان برسد.

اگرچه توزیع چندین تن زنجبیل در بازار توانست تا حدودی بر قیمت این محصول در برخی خرده فروشی ها اثر بگذارد، اما این مختص به همه خرده فروشی ها نشد؛ به طوری که در حال حاضر این محصول از ۶۰ هزار تومان تا ۱۳۵ هزار تومان عرضه می شود و البته این روزها لیموشیرین، موز و پیاز نیز به سرنوشت این محصولات دچار شده و افزایش قیمت قابل توجهی را تجربه می کنند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 18 =

کلید مقابل را فعال کنید