کد خبر:101046
پ
کرمانشاه
مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه:

آغاز ثبت‌نام مسکن ملی در کرمانشاه از ۱۹ اسفند

مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه از آغاز ثبت نام مسکن ملی از ۱۹ اسفند در این استان خبر داد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه از آغاز ثبت نام مسکن ملی از ۱۹ اسفند در این استان خبر داد.

 

*** آغاز ثبت نام مسکن ملی در استان کرمانشاه

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مسعود شریفی با اعلام این خبر، اظهار داشت:

در ثبت‌نام مرحله اول ۶۰ درصد از متقاضیان واجد شرایط بودند و امروز در راستای تکمیل سهمیه‌ استان برای ۴۰ درصد باقیمانده نام‌نویسی انجام می‌شود.

وی کل سهمیه‌ استان کرمانشاه از طرح مسکن اقدام ملی و طرح بازآفرینی شهری را ۱۲ هزار اعلام کرد و افزود:

از این تعداد ۶ هزار خانه در شهر کرمانشاه ساخته می‌شود و بقیه را در شهرستانهای دیگر تحویل متقاضیان می‌دهیم.

 

*** متراژ واحدها حدود ۸۵ متر است

 

شریفی با اشاره به اینکه متراژ واحدها حدود ۸۵ متر است، گفت:

متقاضی در ابتدای شروع پروژه‌ حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان را در یکی از بانک‌های استان واریز و از همان بانک هم مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان را به صورت تسهیلات دریافت می‌کند.

وی در ادامه بیان داشت:

زمان اتمام پروژه و تحویل واحدها به متقاضیان ۲ ساله است و قیمت تمام شده آپارتمان از متقاضی گرفته می‌شود و هیچ سودی از آن‌ها دریافت نمی‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه در پایان پیرامون جانمایی و تهیه زمین‌های پروژه نیز، بیان داشت:

در شهر کرمانشاه تقریبا کار جانمایی و تهیه زمین‌ها به پایان رسیده و همچنین در شهرستان‌ها هم زمین‌ها را در اختیار بنیاد مسکن قرار داده‌ایم تا بعد از ثبت‌نام کارهای اجرایی آنها آغاز شود.

 

*** اطلاعات تکمیلی مسکن ملی

 

متقاضیان برای ثبت‌نام باید به سامانه طرح اقدام ملی تولید مسکن TEM.MRUD.IR مراجعه کنند.

بر اساس این گزارش، در این مرحله از نام‌نویسی بر اساس دستورالعملی که وزارت راه و شهرسازی طراحی کرده، مکانیزم ثبت‌نام تغییر یافته و مانند مرحله اول که ثبت‌نام بر اساس ظرفیت بود، نیست.

به این معنا که همه افراد فرصت دارند ظرف دو روز در استان مورد نظر خود ثبت‌نام کنند. سپس از بین افرادی که شروط ۵‌ گانه از جمله عدم استفاده از تسهیلات دولتی در بخش مسکن، عدم استفاده از امتیاز زمین یا مسکن دولتی بعد از انقلاب و نداشتن مالکیت مذکور از سال ۸۴ به بعد را دارا هستند، قرعه‌کشی به عمل می‌آید.

بر اساس این گزارش تغییر رویکرد و افزایش متقاضیان، وزارت راه و شهرسازی را بر آن داشت تا شرط جدید را در این مرحله (قرعه‌کشی) را اضافه کند و در فراخوان وزارت راه و شهرسازی عنوان شده است که بر اساس شمار افراد تحت تکفل سن سرپرست خانوار و مدت زمان ازدواج اولویت‌بندی و انتخاب صورت خواهد گرفت.

در این اطلاعیه آمده است: افرادی که در مرحله اول، ثبت نام کرده و به عنوان متقاضی اولیه پیامک احراز شرایط را دریافت کرده اند، چنانچه در بازه زمانی اعلام شده، انصراف خود را در سامانه ثبت کرده باشند، می توانند در این مرحله ثبت نام کنند.

 

*** احداث ۴۰۰  هزار واحد مسکونی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، گفتنی است، متقاضیانی که نسبت به عدم احزار شرایط در مرحله اول ثبت نام اعتراض کردند، چنانچه حائز شرایط تشخیص داده شوند، نیازی به ثبت نام مجدد نداشته و در فرایند قبلی ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن قرار می‌گیرند.

در طرح اقدام ملی مسکن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی شامل ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر از سوی بنیاد مسکن و ۱۰۰ هزار واحد در بافت های فرسوده احداث شود.

در استان کرمانشاه این طرح در شهرهای کرمانشاه، اسلام آبادغرب، پاوه، تازه آباد، جوانرود، روانسر، سنقر، صحنه، قصرشیرین، کنگاور و گیلانغرب اجرا می شود و سهمیه‌ای برای سایر شهرها در نظر گرفته نشده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

کلید مقابل را فعال کنید