کد خبر:101059
پ
منابع طبیعی
رئیس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری:

توزیع ۹ میلیون اصله نهال در هفته منابع طبیعی

رئیس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از توزیع ۹ میلیون اصله نهال در هفته منابع طبیعی خبر داد.

رئیس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از توزیع ۹ میلیون اصله نهال در هفته منابع طبیعی خبر داد.

 

*** توزیع ۹ میلیون اصله نهال در هفته منابع طبیعی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، فریبرز غیبی با بیان اینکه سازمان جنگل‌ها در سال ۹۸ پویش نهال‌کاری را از ۱۴ آذرماه با کاشت ۱۴ میلیون نهال آغاز کرده است، اظهار داشت:

تا قبل از هفته منابع طبیعی ۱۳ میلنون نهال با مشارکت  اقشار مختلف مردم  در کشور کاشته شده و این رقم با احتساب هفته منابع طبیعی از مرز ۱۴ میلیون اصله نهال نیز گذشته است.

غیبی از تولید ۱۶ میلیون نهال در نهالستان‌های منابع طبیعی در سال ۹۸ خبر داد و خاطرنشان کرد: این نهال ها با توجه به شرایط اقلیمی کشور و استان ها  تولید شده و همگی سازگار با محیط هستند.
 

*** تغییرات اقلیمی و تغییر فصل در کشور ما کاملاً محسوس است

 
رئیس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها در ادامه بیان داشت:
کاری به زیبایی درختکاری نیست زیرا درختان و گیاهان همواره خداوند را سجده می‌کنند و کشور امروز نیازمند کاشت درخت و توسعه فضای سبز و جنگل است و ما باید برای سرسبزی کشور این کار را انجام دهیم.
غیبی اضافه کرد: تغییرات اقلیمی و تغییر فصل در کشور ما کاملاً محسوس است و فائو نیز تاکید دارد با توجه به بارندگی‌ها در فصل پاییز درختکاری انجام شود تا درخت بتواند خودش را با محیط سازگار کند.
 

*** یکی از راهکارهای ایجاد رطوبت در خاک

 
وی یکی از راهکارهای ایجاد رطوبت در خاک را ایجاد بانکت‌ها و هلالی‌های آبگیر در پای درختان نامبرد و گفت: انجام این اقدامات می تواند به افزایش رطوبت خاک کمک کند.
غیبی یادآور شد: بر اساس معاهدات جهانی ایران متعهد شده است  ۱۲ درصد گازهای گلخانه ای را کاهش دهد و سرانه جنگل در کشور را از ۱۷۰۰ متر مربع به ۲۵۰۰ متر مربع برساند.
هر کشوری پایین ۱۰ درصد مساحت خود جنگل داشته باشد جز کشورهای با پوشش کم جنگل محسوب می شود و ایران نیز در این ردیف قرار دارد و باید با کاشت ۶ میلیون هکتار جنگل کاری بتواند سرانه جنگل خود را افزایش دهد.
غیبی همچنین تصریح کرد : خوشبختانه در سال های اخیر توجه به جنگل کاری در کشور بسیار زیاد شده و مردم نسبت به حفظ جنگل ها حساس تر شده اند.
 
 
به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری در پایان، اظهار داشت: امیدوارم همه با هم با کاشت نهال بر تعهدات اجتماعی مان عمل کنیم.   
 
 
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

کلید مقابل را فعال کنید