کد خبر:101193
پ
سازمان تعاون روستایی
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد

تصویب خرید حمایتی شیر خام مازاد دامداران توسط سازمان تعاون روستایی

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از تصویب خرید حمایتی شیر خام مازاد دامداران توسط سازمان تعاون روستایی خبر داد.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از تصویب خرید حمایتی شیر خام مازاد دامداران توسط سازمان تعاون روستایی خبر داد.

 

*** تصویب خرید حمایتی شیر خام مازاد دامداران توسط سازمان تعاون روستایی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مرتضی رضایی در رابطه با جذب مازاد شیر دامداران، اظهار داشت:

با توجه به شرایطی که در این ایام برای خرید و مصرف شیر به وجود آمد، با پیگیری های انجام شده توسط وزارت جهاد کشاورزی و تصویب ستاد تنظیم بازار، روز گذشته خرید حمایتی شیرخام مازاد از دامداران توسط سازمان تعاون روستایی تصویب شد.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی افزود:

براساس این مصوبه در صورت وجود شیر خام مازاد در سطح مناطق مختلف کشور، تعاون روستایی نسبت به خرید این شیر از دامداران با قیمت مصوب تنظیم بازار اقدام ­کند تا از التهاب در بازار جلوگیری شده و ضرر و زیان دامداران کاهش یابد.

 

*** صادرات ۱۰ هزار تن شیر خشک مازاد

 

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در ادامه بیان داشت:

از معاونین امور دام استان‌ها و سازمان‌های جهاد کشاورزی استانی خواسته شده تا دامدارانی که نمی‌توانند شیر تولیدی خود را به کارخانجات لبنی تحویل و با مشکل فروش شیر مازاد شیرخام روبرو هستند، را برآورد و از طریق سازمان تعاون روستایی برای جذب شیر پیگیری و اقدام نمایند تا در اسرع شیر مازاد از دامداران خریداری شود.

وی در خصوص صادرات ۱۰ هزار تن شیر خشک مازاد، گفت:

خوشبختانه کار جمع بندی و سهمیه صادراتی شیر خشک دپو شده در استان‌ها و صنایع شیر خشک و لبنی با همکاری تشکل‌های مختلف به سرعت نهایی شده و به وازارت صمت برای پیگیری و اقدام، ارسال شده و به مبادی گمرگ ابلاغ شده است.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در پایان، اظهار داشت:

امیدوارم اولین محموله صادراتی شیرخشک قبل از پایان سال عملیاتی شود و با مساعدت وزارت صمت، در صورت تحقق صادرات اولین محموله، محموله بعدی در اولین فرصت پیگیری و نهایی شود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 10 =

کلید مقابل را فعال کنید