کد خبر:101263
پ
WhatsApp Image 2020-04-09 at 15.51.26
در جلسه شورای عالی کار مصوب شد:

حداقل حقوق کارگران در سال ۹۹؛ یک میلیون و ۸۳۵ هزار تومان

در دویست نود و یکمین جلسه شورای عالی کار، حداقل حقوق کارگران با ۲۱ درصد افزایش نسبت به سال قبل، یک میلیون و ۸۳۵ هزار و ۴۰۰ تومان تعیین شد.

در دویست نود و یکمین جلسه شورای عالی کار، حداقل حقوق کارگران با ۲۱ درصد افزایش نسبت به سال قبل، یک میلیون و ۸۳۵ هزار و ۴۰۰ تومان تعیین شد.

 

*** حداقل حقوق کارگران در سال ۹۹؛ یک میلیون و ۸۳۵ هزار تومان

 

به گزارش خبرگزاری روستا، دویست نود و یکمین جلسه شورای عالی کار با عنوان تعیین حقوق و دستمزد ۹۹ کارگران و با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.
محمد شریعتمداری پس از پایان این نشست اظهار داشت:

این نشست با بیش از ۴۰ ساعت مذاکره برای تعیین حداقل دستمزد کارگران، حداقل دستمزد را با ۲۱ درصد افزایش نسبت به سال قبل یک میلیون و ۸۳۵ هزار و ۴۰۰ تومان تعیین کرد.

وی افزود: برای سایر سطوح دستمزدی نیز این افزایش به میزان ۱۵ درصد به اضافه ۹۱ هزار تومان تعیین شد.

وزیر کار یادآور شد: با این تصمیم شورای عالی کار، سهم دریافتی کارگران با توجه به سایر قسمت‌های پرداختی به آنان، نسبت به سال قبل و در مقایسه با حداقل سبد معیشت یک خانوار کارگری ۳.۳ نفری این مقدار افزایش خواهد داشت.

وزیر تعاون تصریح کرد: امسال این رقم نسبت به سال قبل روند مثبتی داشت که امیدواریم این تصمیم برای فعالیت‌های تولیدی کشور و مجموعه کارگران مبارک باشد.

 

*** اطلاعات تکمیلی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، گفتنی است، آخرین نشست برای تعیین حقوق و دستمزد ۹۹ کارگران، ۲۹ اسفند ۹۸ برگزار شد که وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی در پایان آن نشست در جمع خبرنگاران اعلام کرد:

مباحث پیشرفت خوبی داشت، نظر‌ها و دیدگاه‌ها در مدت مذاکرات به هم نزدیک شد و به علت شرایط خاصی که بر جلسه حاکم بود گروه کارگری و کارفرمایی به این تفاهم رسیدند که بهتر است برای دستیابی به حصول نتیجه درباره تعیین حقوق و دستمزد تا فروردین ماه صبر کنند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 10 =

کلید مقابل را فعال کنید