کد خبر:101305
پ
خاوازی
وزیر جهاد کشاورزی خبر داد

اجرای طرح یاوران تولید با هدف انتقال دانش به عرصه‌های کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی از اجرای طرح یاوران تولید با هدف انتقال دانش به عرصه‌های کشاورزی خبر داد.

وزیر جهاد کشاورزی از اجرای طرح یاوران تولید با هدف انتقال دانش به عرصه‌های کشاورزی خبر داد.

 

*** اجرای طرح یاوران تولید با هدف انتقال دانش به عرصه‌های کشاورزی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، کاظم خاوازی در نامه‌ای خطاب به روسای سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها، نوشت:

به منظور تحقق جهش تولید در بخش کشاورزی با هدف ارتقای خوداتکایی در تولید غذا بر اساس و برنامه‌های اعلامی و به منظور تعامل هر چه نزدیک‌ همه واحدهای اجرایی و تحقیقاتی و افزایش اثربخشی علم و فناوری در عرصه های تولیدی، ضروری است طرح «یاوران تولید» با هدف بهره مندی حداکثری از ظرفیت و اعضاء هیات علمی و محققان و موسسات و مراکز تحقیقاتی به طور موثر و حداکثری، با اولویت کشت بهاره محصولات استراتژیک در دستور کار قرار گیرد.

 

وی در ادامه نامه آورده است:

حضور هدفمند اعضای هیات علمی و محققین به ویژه محقق مروجان ارشد و محققان معین استانی در بازدیدها و برنامه‌های نظارت و پایش عرصه‌های تولیدی، متناسب با تخصص و تجارب آنها، بر اساس برنامه‌هایی که توسط رییس سازمان جهاد کشاورزی استان و با هماهنگی رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی، طراحی و ابلاغ می شود، الزامی است.

 

 خاوازی در این نامه تاکید کرده است:

لازم است، تیم‌های پایش و نظارت متشکل از کارشناسان بخش‌های اجرایی و محققان، تحت نظارت مستقیم رییس سازمان جهاد کشاورزی استان به عرصه‌های تولیدی اعزام و چالش‌های تولید را بررسی کنند.

 

*** ضرورت تعامل سازمان‌ها با یکدیگر

 

به گزارش خبرگزاری روستا، وزیر جهاد کشاورزی در پایان نامه خود آورده است:

انتظار می‌رود، این گروه همزمان یا بلافاصله پس از هر بازدید، راهکارهای عملی برای رفع این چالش‌ها را ارائه و انجام توصیه‌ها را تا حصول نتیجه پیگیری کنند.

بنابراین ضروری است سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در تعامل نزدیک با روسای سازمان‌های جهاد کشاورزی در کوتاه‌ترین زمان ممکن ساز و کار لازم برای اولویت دهی حضور محققین در عرصه، ایجاد انگیزه لازم و پایش عملکرد را به همه واحدهای ذیربط ابلاغ کنند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − ده =

کلید مقابل را فعال کنید