کد خبر:101718
پ
احمدی
رییس شورای عالی استان‌ها:

لزوم بهره‌گیری از ظرفیت شورای عالی استان‌ها برای محرومیت‌زدایی

رییس شورای عالی استان‌ها بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت شوراها در کشور و همکاری و تعامل سایر دستگاه‌ها در جهت محرومیت‌زدایی از اقصی‌نقاط کشور تاکید کرد.

رییس شورای عالی استان‌ها بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت شوراها در کشور و همکاری و تعامل سایر دستگاه‌ها در جهت محرومیت‌زدایی از اقصی‌نقاط کشور تاکید کرد.

 

*** استفاده از ظرفیت شورای عالی استان‌ها برای محرومیت‌زدایی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، علیرضا احمدی در سی‌وپنجمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها با اشاره به ظرفیت شورای عالی استان‌ها برای توسعه شهرها و روستاهای کشور، گفت:

این شورا ۷۵ عضو و ۳۱ استان کشور دارد و عصاره ۱۲۵ هزار عضو شورایی کشور است. شورای عالی استان‌ها در اصل مجلس دوم کشور محسوب می‌شود و تنها نهادی است که پس از دولت که می‌تواند لایحه به مجلس شورای اسلامی ارسال کند قابلیت ارسال طرح به مجلس را دارد، لذا دستگاه‌های مختلف کشور می‌توانند از این ظرفیت شورای عالی استان‌ها بهره بگیرند.

در سراسر کشور امور شهروندان در شهرها برعهده شوراها و در روستاها نیز برعهده شوراهای روستاهاست و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نیز به شهروندان خدمات ارائه می‌کنند.

 

وی با اشاره به حضور سردار محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء به عنوان مهمان ویژه در سی‌وپنجمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها، اظهار کرد:

قرارگاه سازندگی نقش موثری در پیشبرد اهداف عمرانی در کشور داشته است و امروز می‌توانیم از ظرفیت این قرارگاه استفاده کنیم تا اتفاقات خوبی در سراسر کشور برای مردم رقم بخورد.

 

*** اقدامات قرارگاه سازندگی خاتم ‌الانبیا

 

به گزارش خبرگزاری روستا، رییس شورای عالی استان‌ها در پایان، اظهار داشت:

قرارگاه سازندگی خاتم ‌الانبیا در جهت محرومیت‌زدایی در جای جای کشور گام‌های بلندی برداشته لذا می‌تواند از ظرفیت شوراها به عنوان مطلع‌ترین افراد نسبت به محرومیت‌های موجود در سراسر کشور بهره‌ بگیرد. اعضای شوراها مطلع‌ترین افراد نسبت به محرومیت‌های موجود در روستاهای خود هستند. در حقیقت دورترین نقاط کشور عضو شورایی دارد و این باعث می‌شود همه دستگاه‌ها از اطلاعات اعضای شوراها جهت محرومیت‌زدایی بهره بگیرند و اقدامات محرومیت‌زدایی، متمرکز در یک نقطه نباشد.

در تلاش هستیم با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای میان شورای عالی استان‌ها و قرارگاه خاتم‌الانبیاء در جهت محرومیت‌زدایی هر چه بیشتر در سراسر کشور گام برداریم و همه باید دست به دست هم دهیم تا هرکجای کشور که مشکل و نارضایتی وجود دارد حل و فصل کنیم.

در حقیقت این وظیفه شوراها و همه مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران است و شورای عالی استان‌ها کمتر از مجلس شورای اسلامی نیست و می‌تواند راهگشا و تاثیرگذار باشد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 9 =

کلید مقابل را فعال کنید