کد خبر:101733
پ
جو
بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار:

تدابیر ویژه برای واردات جو/ واردات کالاهای اساسی به شیوه اعتباری مجاز شد

براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار با توجه به پایان فصل برداشت جو، بانک مرکزی باید در اسرع وقت نسبت به تامین ارز محموله‌های جو وارداتی اقدام کند.

براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار با توجه به پایان فصل برداشت جو، بانک مرکزی باید در اسرع وقت نسبت به تامین ارز محموله‌های جو وارداتی اقدام کند.

 

*** تدابیر ویژه برای واردات جو

 

به گزارش خبرگزاری روستا، براساس تصمیم اتخاذ شده از سوی ستاد تنظیم بازار مقرر شد با توجه به پایان فصل برداشت جو در داخل کشور، بانک مرکزی در اسرع وقت نسبت به تامین ارز محموله‌های جو وارداتی اقدام نماید.

همچنین وزارت جهاد کشاورزی نیز در این نشست که به ریاست محمدرضا کلامی، دبیر ستاد تنظیم بازار تشکیل جلسه داد، مکلف شد نسبت به اعلام مقادیر نیاز واردات به تفکیک ماه در سقف سهمیه ارزی سال ۱۳۹۹ اقدام نماید.

در این جلسه با هدف پیشگیری از بروز مشکل در تامین کالاهای اساسی مقرر شد واردات کالاهای اساسی و ضروری توسط متقاضیان واردات این کالاها به شیوه اعتباری و بدون محدودیت مجاز باشد .

وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پرشکی نیز مکلف هستند نسبت به معرفی متقاضیان واردات اعتباری فاقد بدهی ارزی معوق شده، اقدام کنند.

 

*** واردات کالاهای اساسی و نهاده‌های تولید

 

به گزارش خبرگزاری روستا، در ۵ ماهه ابتدای سال جاری، مجموع تبادلات تجاری ایران با سایر کشورها بالغ بر ۵۲ میلیون تن کالا بوده که سهم صادرات ۳۸ میلیون تن و سهم واردات ۱۳.۸ میلیون تن بوده است.

از ۱۷.۸ میلیون تن واردات حدود ۱۰ میلیون تن از کالاهای وارده کالاهای اساسی بودند و در زمینه کشاورزی نهاده‌های دامی در زمینه ذرت ۴.۳ میلیون تن واردات داشته که حدود ۱۴ درصد نسبت به مدت مشابه افزایش داشته است.

مبادلات تجاری ایران با کشورهای خارجی در مرداد به ۹ میلیون و ۸۲۲ هزار تن و ارزش ۵ میلیارد و ۳۷ میلیون دلار رسیده است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید