کد خبر:101753
پ
منصور
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری:

تدوین ۱۸ راهبرد مدیریتی برای اجرای پروژه‌های جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از تدوین ۱۸ راهبرد مدیریتی برای اجرای پروژه‌های جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری خبر داد.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از تدوین ۱۸ راهبرد مدیریتی برای اجرای پروژه‌های جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری خبر داد.

 

*** راهبرد مدیریتی 

 

به گزارش خبرگزاری روستا،  مسعود منصور با اشاره به تدوین ۱۸ راهبرد مدیریتی در سال جهش تولید، گفت:

۹ محور را در سال جهش تولید مشخص کردیم و نام آن را طرح ۹ در ۹۹ گذاشتیم.

سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور شامل ۳۳ اداره کل استانی و ۴۲۰ واحد شهرستانی می‌شود که به لحاظ گستره جغرافیایی، ۸۳ درصد از اراضی کشور را در اختیار این سازمان است.

این سازمان با وزارت نیرو در حریم رودها و آب‌ها، با وزارت راه در حریم راه‌ها و شهرها، با وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه معادن، با سازمان اوقاف و امور خیریه در تعیین تکلیف اراضی ملی، با سازمان اسناد برای سنددار کردن ۱۴۰ میلیون از اراضی و با محیط زیست در حوزه مناطق چهارگانه در تعامل است.

 

منصور با اشاره به تدوین ۱۸ راهبرد مدیریتی در سال جهش تولید تصریح کرد:

سازمان جنگل‌ها به عنوان بستر و حافظی برای زیرساخت‌های ملی محسوب می‌شود و در سال جاری به جز ۴ طرح محوری آبخیزداری، مقابله با بیابان‌زایی، صیانت از جنگل‌های کشور و توقف بهره‌برداری چوبی از جنگل‌های هیرکانی شمال، ۹ محور را مشخص کردیم و نام آن را طرح ۹ در ۹۹ گذاشتیم.

مقام معظم رهبری در سال ۹۳ فرمودند که «فرسایش خاک چیزی نیست که بشود به آسانی آن را جبران کرد و قضیه خاک از آب هم مهم‌تر است»، فرسایش در کشور سالانه ۴ تن در هکتار و میزان رسوبات هم ۲۴۰ میلیون مترمکعب است و با اجرای آبخیزداری در هر هکتار ۵۳۰ متر مکعب استحصال آب خواهیم داشت و یک هزار مترمکعب آب به سفره‌های زیرزمینی نفوذ می‌کند، همچنین در هر هکتار ۳ تا ۹ تن فرسایش خاک کاهش می‌یابد.

 

*** پدیده گرد و غبار

 

به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری در پایان در رابطه با پدیده گرد و غبار گفت:

باید به پدیده گرد و غبار و مبارزه با بیابان زایی توجه ویژه شود که در حوزه وظایف سازمان جنگل‌ها است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید