کد خبر:101828
پ
ارونقی
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران:

آمار واردات ۲۵ گروه کالاهای اساسی به کشور تا بیستم مهرماه/ ذرت، دارو، تجهیزات و ملزومات ضروری پزشکی و گندم بیشترین ارزش ریالی و دلاری واردات کشور از میان ۲۵ گروه کالاهای اساسی را به خود اختصاص دادند

معاون گمرک ایران، ضمن اعلام آمار واردات ۲۵ گروه کالاهای اساسی به کشور تا بیستم مهرماه، از ذرت، دارو، تجهیزات و ملزومات ضروری پزشکی و گندم بعنوان محصولات و کالاهایی که بیشترین ارزش ریالی و دلاری واردات را به خود اختصاص دادند، خبر داد.

معاون گمرک ایران، ضمن اعلام آمار واردات ۲۵ گروه کالاهای اساسی به کشور تا بیستم مهرماه، از ذرت، دارو، تجهیزات و ملزومات ضروری پزشکی و گندم بعنوان محصولات و کالاهایی که بیشترین ارزش ریالی و دلاری واردات را به خود اختصاص دادند، خبر داد.

 

*** واردات وزنی ۲۵ گروه کالاهای اساسی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، به نقل از خبرگزاری صنایع، مهرداد جمال ارونقی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری پیرامون آمار واردات کشور در سال جاری تا حال حاضر، اظهار داشت:
آمار واردات ۲۵ گروه کالاهای اساسی به کشور، از ابتدای سال جاری تا بیستم مهرماه احصاء شده است و این آمار در سه قالب وزن کالاهای وارداتی در مقیاس کیلوگرم، ارزش ریالی کالاهای وارداتی و ارزش دلاری کالاهای وارداتی، قابل ارائه می‌باشد.

معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران پیرامون‌واردات وزنی ۲۵ گروه کالاهای اساسی از ابتدای سال جاری تا بیستم مهرماه، بیان داشت:
۲۵ گروه کالاهای اساسی حدود ۷۱ درصد از کل واردات وزنی کشور معادل ۱۲٫۹۹۱٫۰۷۰٫۰۳۹ کیلوگرم را به خود اختصاص داده است که در میان این کالاها به ترتیب، ذرت، گندم، جو، سویا، شکر خام و برنج بیشترین میزان واردات را از لحاظ وزنی به خود اختصاص داده‌اند.

 

*** ارزش ریالی ۲۵ گروه کالاهای اساسی

 

مهرداد جمال ارونقی در ادامه پیرامون ارزش ریالی ۲۵ گروه کالاهای اساسی از ابتدای سال جاری تا بیستم مهرماه نیز، گفت:
ارزش ریالی واردات ۲۵ گروه کالاهای اساسی تا بیستم مهرماه حدود ۳۳ درصد از ارزش کل واردات کشور معادل ۲۶۰٫۹۴۱٫۲۱۷٫۹۵۷٫۲۰۵ ریال را به خود اختصاص داده است که در این میان به ترتیب، ذرت، دارو، تجهیزات و ملزومات ضروری پزشکی، گندم، سویا، برنج، روغن‌های خوراکی نیمه جامد، مایع و خام، شکر خام، کنجاله سویا، و ماشین‌آلات تولیدکننده کالاهای اساسی، بیشترین میزان‌واردات از لحاظ ارزش ریالی به خود اختصاص داده‌اند.

 

*** ارزش دلاری ۲۵ گروه کالاهای اساسی

 

وی در رابطه با ارزش دلاری ۲۵ گروه کالاهای اساسی از ابتدای سال جاری تا بیستم مهرماه، اضافه کرد:
ارزش دلاری واردات ۲۵ گروه کالاهای اساسی تا بیستم مهرماه سال جاری نیز همچون ارزش ریالی، حدود ۳۳ درصد از ارزش کل واردات کشور معادل ۶٫۲۱۲٫۸۸۲٫۰۹۸ دلار را به خود اختصاص داده است که در این میان به ترتیب، ذرت، دارو، تجهیزات و ملزومات ضروری پزشکی، گندم، سویا، برنج، روغن‌های خوراکی نیمه جامد، مایع و خام، شکر خام، جو، کنجاله سویا و ماشین‌آلات تولیدکننده کالاهای اساسی، بیشترین میزان واردات از لحاظ ارزش دلاری به خود اختصاص داده‌اند.

 

*** سایر کالاهای اساسی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران در پایان تاکید کرد:
آمار فوق متعلق به ۲۵ گروه کالایی از کالاهای اساسی می‌باشد که از تاریخ ۰۱/۰۱/۱۳۹۹ الی ۲۰/۰۷/۱۳۹۹ وارد کشور شده‌اند و از لحاظ ارزش ریالی و دلاری حدود ۳۳ درصد و از لحاظ وزنی حدود ۷۱ درصد از کل واردات کشور را به خود اختصاص داده‌اند.
سایر کالاها از ۲۵ گروه کالاهای اساسی که الباقی واردات کشور را به خود اختصاص داده‌اند نیز شامل، گوشت قرمز سبک گرم، گوشت قرمز سرد(سنگین)، چای خشک، کودهای شیمیایی، خمیر کاغذ، کاغذ روزنامه، کاغذ چاپ و تحریر، گوشت مرغ، کره، تخم مرغ، حبوبات، انواع بذر، داروهای دامی ضروری، سموم تکنیکال شیمیایی و لاستیک سنگین، می‌باشد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − یازده =

کلید مقابل را فعال کنید