کد خبر:102018
پ
زلزله
استاندار هرمزگان:

خسارت به ۸۰ منزل روستایی هرمزگان در زمین لرزه ۵٫۵ ریشتری

استاندار هرمزگان از خسارت به ۸۰ منزل روستایی این استان در پی زمین لرزه ۵٫۵ ریشتری خبر داد.

استاندار هرمزگان از خسارت به ۸۰ منزل روستایی این استان در پی زمین لرزه ۵٫۵ ریشتری خبر داد.

 

*** زمین لرزه هرمزگان

 

به گزارش خبرگزاری روستا، فریدون همتی درباره زمین لرزه هرمزگان و خسارت وارد شده، اظهار داشت:

در پی زلزله ۵ و نیم ریشتری بامداد امروز در بندرلنگه و قشم تاکنون مصدومیت یک نفر گزارش شده و خساراتی به سیستم آبرسانی و برق رسانی وارد شده است.

مصدوم در سایه خوش بندرلنگه بصورت سرپایی درمان شده و علت مصدومیت ترس از زلزله و به دلیل قصد فرار از منزل رخ داده است.

 
وی در ادامه افزود: ترک خوردگی و ریزش برخی از منازل مسکونی در دژگان، سایه خوش، دوآب، برکه سفلین در بندرلنگه و باسعیدو در قشم رخ داده که تاکنون خسارت به حدود ۸۰ واحد روستایی با ۲۰ تا ۸۰ درصد خرابی و تعمیرات گزارش شده است.
 
 

*** خسارت وارد شده با منازل

 
 
استاندار هرمزگان در ادامه بیان داشت:
خسارت به بخشی از شبکه برق سایه خوش بندرلنگه وارد شده که با پیگیری صورت گرفته، نیرو‌های فنی و بهره برداری به منطقه اعزام شدند و مشکل مرتفع شد.
قطعی آب در حدود ۱۰ روستا در منطقه دژگان به دلیل ریزش چاه‌های آب شیرینکن دژگان، رخ داده که با پیگیری مدیریت بحران استان، نیرو‌های فنی و بهره‌برداری به منطقه اعزام و مقرر شد تمهیدات لازم جهت آب رسانی سیار صورت گیرد.
 
وی در ادامه اضافه کرد: به محض این اتفاق دستورات لازم به فرماندار بندرلنگه صادر شد تا با هماهنگی مدیر کل مدیریت بحران و جمعیت هلال احمر در مناطق زلزله زده حضور داشته باشند و تاکنون پیگیری و رصد وضعیت در حال انجام است.
در پی این حادثه طبیعی، جلسه ستاد بحران بندرلنگه تشکیل و اقدامات لازم از شب گذشته در حال انجام است.
 
 

*** تشکیل ستاد استانی

 
 
استاندار هرمزگان در پایان، بیان داشت:
ستاد استانی نیز با فوریت تشکیل و هماهنگی‌های لازم با اعضا و فرمانداران قشم، بندرعباس. بندرلنگه، خمیر، مدیر عامل هلال احمر، مدیر عامل شرکت توزیع برق استان، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان، مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان انجام شد.
 
 
*** زمین لرزه هرمزگان
 
 
به گزارش خبرگزاری روستا، ساعت یک و یک دقیقه بامداد امروز شنبه، زمین لرزه‌ای به بزرگی پنج و نیم ریشتر حوالی بندر کنگ در شهرستان بندرلنگه و روستا‌های غربی جزیره قشم را لرزاند.
دو پس لرزه ۲/۹ و ۳/۸ ریشتر هم تاکنون در روستا‌های سایه خوش، کلاتو و دژگان بندرلنگه رخ داده دستوراسکان اضطراری احتمالی داده شده است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 11 =

کلید مقابل را فعال کنید