کد خبر:102197
پ
pic-215071-1610454801
خبرگزاری روستا گزارش می‌دهد:

آغاز به کار شورای قیمت‌گذاری محصولات استراتژیک با ۶۰ روز تاخیر

وزیر جهاد کشاورزی، سرانجام ۶۰ روز بعد از ابلاغ قانون اصلاح خرید تضمینی محصولات استراتژیک، شورای قیمت‌گذاری محصولات استراتژیک را تشکیل داده است.

وزیر جهاد کشاورزی، سرانجام ۶۰ روز بعد از ابلاغ قانون اصلاح خرید تضمینی محصولات استراتژیک، شورای قیمت‌گذاری محصولات استراتژیک را تشکیل داده است.

 

*** شورای قیمت‌گذاری محصولات استراتژیک

 

به گزارش خبرگزاری روستا، خبرهای رسیده حاکی از این است که بالاخره و بعد از تعلل‌های طولانی، قرار است شورای قیمت‌گذاری محصولات استراتژیک تشکیل شود.

وزیر جهاد کشاورزی بالاخره بعد از حدود دو ماه که از ابلاغ قانون اصلاح خرید تضمینی محصولات کشاورزی می‌گذرد، شورای قیمت‌گذاری محصولات استراتژیک را تشکیل داده است.

خبرهای رسیده حاکی از این است، شورای مذکور قرار است روز شنبه ۱۸ بهمن ماه ۱۳۹۹ اولین جلسه خود را تشکیل دهد.

بر اساس خبرهای رسیده، احتمالا چغندر قند اولین محصولی است که شورای قیمت‌گذاری درباره آن تصمیم می‌گیرد.

مسئولان بخش خصوصی معتقدند که قیمت چغندر قند باید حدود ۱,۳۰۰ تومان باشد.

 

*** دلایل تاسیس شورای قیمت‌گذاری

 

به گزارش خبرگزاری روستا، به دنبال تخلفات دولت در اجرای قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی، مجلس شورای اسلامی اقدام به تصویب قانون اصلاح خرید محصولات استراتژیک کرده است.

این شورا متشکل از وزیر جهاد کشاورزی، وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس نظام مهندسی کشاورزی، رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی، رئیس اتحادیه مرکزی تعاونی‌های روستایی و کشاورزی و دو کشاورز خبره به انتخاب وزیر جهاد کشاورزی و رئیس بنیاد ملی گندم کاران است و دو نماینده مجلس نیز عضو ناظر هستند.

قانون اصلاح خرید تضمینی ۱۷ آذرماه ۱۳۹۹ از سوی رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت امور اقتصاد و دارایی ابلاغ شد.

لازم به ذکر است، بسیاری از کارشناسان از تعلل وزارت جهاد کشاورزی در تشکیل شورای قیمت‌گذاری محصولات استراتژیک به شدت انتقاد دارند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − یک =

کلید مقابل را فعال کنید