اخبار برگزیده

کد خبر:102214
پ
گوشت
خبرگزاری روستا گزارش می‌دهد:

افزایش قیمت گوشت قرمز در میادین/ عرضه دام روان نیست

در چند روز اخیر قیمت گوشت قرمز در میادین میوه و تره بار افزایش یافته است که کارشناسان عدم عرضه روان دام توسط دامداران به بازار مصرف را دلیل افزایش قیمت در میادین میوه و تره‌بار عنوان می‌کنند.

در چند روز اخیر قیمت گوشت قرمز در میادین میوه و تره بار افزایش یافته است که کارشناسان عدم عرضه روان دام توسط دامداران به بازار مصرف را دلیل افزایش قیمت در میادین میوه و تره‌بار عنوان می‌کنند.

 

*** افزایش قیمت گوشت قرمز در میادین

 

به گزارش خبرگزاری روستا، گزارش میدانی از میادین مرکزی میوه و تره‌بار تهران نشان از افزایش قیمت گوشت قرمز دارد. افزایش قیمت در انواع گوشت قرمز در این میادین بین ۱۰ تا ۲۵ درصد است.

از اوایل بهمن قیمت گوشت قرمز در بازار بعد از چندماه ثبات به ناگاه شروع به رشد کرد به نحوی که در یک روز تا ۱۰ هزار تومان افزایش داشت.

حالا میادین میوه تره‌بار به تبع بازار قیمت مصوب گوشت قرمز را در نرخنامه خود بالا برده است.

بالا بردن قیمت مصوبه در نرخنامه میادین میوه تره‌بار این پیام را به بازار می‌دهد که قیمت‌ها در ماه پایانی سال احتمالا افزایشی خواهد بود.

 

*** دلیل افزایش قیمت در بازار

 

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، مهمترین دلیل افزایش قیمت در بازار و میادین میوه و تره‌بار را عدم عرضه روان دام از سوی دامداران عنوان کرد.

 

علی اصغر ملکی در ادامه افزود:

امید به بهبود بازار در ایام منتهی به نوروز موجب شده دامدارن نسبت به عرضه دام خود تعلل کنند.

 

*** افزایش هزینه پرورش دام

 

وی با تاکید براینکه دامدارن نیز تا حدودی حق دارند، اظهار کرد:

هزینه پرورش دام افزایش قابل توجه‌ی داشته و دامداران برای جبران آن به دنبال بازار مناسب هستند که نوروز این فرصت را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

 

وی متوسط قیمت عرضه هر کیلوگرم دام زنده در میادین عرضه دام را ۵۵ هزار تومان اعلام کرد.

 

ملکی در ادامه تصریح کرد:

عمده دام مورد مصرف در پایتخت از استان کردستان تامین می‌شود و اکنون متوسط قیمت دام در این استان ۵۳ تا ۵۴ هزار تومان است که با هزینه حمل به تهران حدود یک هزار تومان به آن افزوده می‌شود.

 

وی قیمت عمده هر کیلوگرم گوشت گوسفندی برای مراکز عرضه را ۱۱۰ تا ۱۱۵ هزار تومان عنوان کرد.

 

*** قیمت هر کیلوگرم شقه

 

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در پایان، اظهار کرد:

قیمت هر کیلوگرم شقه بدونه دنبه برای مصرف کننده معمولا ۱۰ درصد بیشتر از قیمت عرضه عمده و در حدود ۱۲۵ تا ۱۳۰ هزار تومان است.

 

*** قیمت گوشت در هفته گذشته

 

به گزارش خبرگزاری روستا، بر اساس این گزارش، یک هفته گذشته قیمت هر کیلوگرم شقه بدونه دنبه گوسفندی برای مصرف کننده در حدود ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار تومان اعلام شده بود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 20 =

کلید مقابل را فعال کنید