کد خبر:102568
پ
گندم
شرکت بازرگانی دولتی ایران:

واریز اولین مرحله پول خرید تضمینی گندم به حساب کشاورزان

شرکت بازرگانی دولتی ایران از واریز اولین مرحله پول خرید تضمینی گندم به حساب کشاورزان خبر داد.

شرکت بازرگانی دولتی ایران از واریز اولین مرحله پول خرید تضمینی گندم به حساب کشاورزان خبر داد.

 

*** واریز اولین مرحله پول خرید تضمینی گندم به حساب کشاورزان

 

به گزارش خبرگزاری روستا، شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد:

به دنبال آغاز عملیات خرید تضمینی گندم در استان‌های جنوبی کشور، ۱۰۳ تُن گندم در نخستین روز‌های اجرای این طرح در سال جاری در استان کرمان خریداری و اطلاعات ریالی گندم خریداری شده، در قالب فایل به بانک عامل ارسال و نخستین پول گندم در فصل خرید جاری به حساب گندم‌کاران این استان واریز شد.

همچنین تا کنون مقدار ۳۰۰ تُن گندم از گندمکاران شهرستان‌های مهر و لامرد در استان فارس خریداری شده است و بر اساس پیش‌بینی‌های اولیه، خرید گندم در این استان ۷۰۰ تا ۹۰۰ هزار تُن گندم برآورد شده است.
 
 

*** پیش بینی خرید ۶۶ هزار تُن گندم

 
 
به گزارش خبرگزاری روستا، در همین راستا، نخستین محموله گندم در شهرستان پیشین استان سیستان و بلوچستان به وزن هشت هزار و۸۵۰ کیلوگرم تحویل مرکزخرید شد و برای تسریع و تسهیل در روند خرید گندم، تعداد ۱۴ مرکز خرید گندم و دانه‌های روغنی در این استان پیش بینی شده است.
برای استان بوشهر نیز ۱۲ مرکز خرید درنظر گرفته شده است که با توجه به گفته‌های مقامات استانی، خرید ۶۶ هزار تُن گندم نیز در این استان پیش‌بینی شده است.
گفتنی است عملیات خرید تضمینی گندم در کشور از هفته گذشته آغاز و تا اواسط آذرماه ادامه خواهد داشت و با توجه به ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، تمهیدات لازم جهت حفظ و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراکز خرید در نظر گرفته شده و به صورت کامل در این مراکز رعایت می‌شود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید