کد خبر:102828
پ
محصول گندم
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

نظر مجلس برای نرخ خرید تضمینی گندم ، حداقل ۶ هزار تومان بود/ رسیدگی به قیمت گندم در اولین جلسه کمیسیون کشاورزی

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از رسیدگی به قیمت گندم در اولین جلسه کمیسیون متبوع خود خبر داد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از رسیدگی به قیمت گندم در اولین جلسه کمیسیون متبوع خود خبر داد.

 

*** تعیین نرخ خرید تضمینی گندم

 

به گزارش خبرگزاری روستا، محمد تقی نقدعلی در واکنش به اقدام دولت در تعیین قیمت ۵ هزار تومانی برای نرخ خرید تضمینی گن‍دم، اظهار کرد:

نظر مجلس شورای اسلامی، کمیسیون کشاورزی و نمایندگان ناظر در شورای قیمت‌گذاری محصولات استراتژیک برای قیمت گندم حداقل شش هزار تومان بود که متأسفانه دولت زیر بار آن نمی‌رود و تمکین نمی‌کند.

 

وی با اشاره به اینکه دولتمردان دلایلی را برای این مسئله عنوان می‌کنند، بیان کرد:

شاید این دلایل ابتدا مورد پذیرش قرار گیرند اما وقتی که به عمق ماجرا توجه کنیم و این مسئله را مدنظر قرار دهیم که در صورت کاهش خرید دولت مجبور به واردات و هزینه زیاد خواهد بود، خواهیم دید که اصلاح قیمت اقدامی ضروری است.

 

نقدعلی در ادامه افزود:

اگر دولت همان هزینه‌ای را که می‌خواهد بعداً صرف واردات گندم کند را هم اینک به تولید داخل اختصاص دهد، مجبور نخواهد بود که از طریق واردات، گن‍دم مورد نیاز کشور را تأمین کند و این اقدام به مثابه چرخاندن لقمه دور سر است.

 

*** جایزه برای تحصیل زودهنگام گندم

 

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نمایندگان دولت در شورای قیمت‌گذاری محصولات استراتژیک در اخرین جلسه این شورا قبول کردند که قیمت گن‍دم باید اصلاح شود، گفت:

متأسفانه این اصلاح قیمت در قالب مصوبه شورای قیمت‌گذاری محصولات استراتژیک اعلام نشد و ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در این زمینه تصمیم گیری کرد که آن هم به عنوان جایزه برای تحصیل زودهنگام گندم مطرح شد.

 

وی در ادامه افزود:

این اقدام دولت مورد قبول مجلس نیست و یک بدعت غیر قابل پذیرش است و ما آن را به نفع کشاورزی و اقتصاد کشور نمی‌دانیم.

 

نقدعلی با اشاره به اینکه شاید دولت با این اقدام خواسته افزایش قیمت گندم را به نام خود تمام کند، تصریح کرد:

مجلس مسئله‌ای ندارد که این افزایش قیمت به نام چه کسی تمام می‌شود اما معتقدیم با توجه به کاهش بارندگی‌ها اگر قیمت درستی برای گندم تعیین نشود، کشاورزان گند‌م تولیدی خود را تحویل دولت نخواهند داد.

 

*** رسیدگی به قیمت گندم در مجلس

 

به گزارش خبرگزاری سروش، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در پایان با اشاره به این که در مناطقی از کشور مثل داراب و برخی دیگر از مناطق استان فارس دام‌ها وارد گ‍ندم زارها می‌شوند و از سنبله‌های سبز گن‍دم تغذیه می‌کنند، اظهار داشت:

یعنی برای کشاورزان حتی صرف نمی‌کند که وارد مرحله برداشت این محصول شوند.

با توجه به این مسائل بعد از اتمام تعطیلات مجلس و در اولین جلسه کمیسیون کشاورزی بحث قیمت گندم مطرح و به آن رسیدگی خواهد شد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید