کد خبر:102838
پ
جهانگیری
معاون اول رئیس جمهور:

ابلاغ مصوبه واگذاری ۳ مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی به بخش خصوصی و تشکل‌ها

معاون اول رئیس جمهور، مصوبه واگذاری ۳ مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی به بخش خصوصی و تشکل‌ها را ابلاغ کرد.

معاون اول رئیس جمهور، مصوبه واگذاری ۳ مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی به بخش خصوصی و تشکل‌ها را ابلاغ کرد.

 

*** واگذاری ۳ مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی به بخش خصوصی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، اسحاق جهانگیری با ارسال نامه‌ای مشترک به وزارت امور اقتصادی و دارایی- وزارت جها‌د کشاورزی، سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری استخدامی کشور مصوبه واگذاری ۳ مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی به بخش خصوصی و تشکل‌ها را ابلاغ کرد.

 

در متن ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور پیرامون مصوبه هیئت وزیران، آمده است:

هیئت وزیران در جلسه ۱۴۰۰/۲/۱ به پیشنهاد شماره ۶۱/۷۸۷۳۶ مورخ ۱۳۹۹/۶/۲ وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد بند (الف) ماده (۱۳) قانون اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی – مصوب ۱۳۷۸ – تصویب کرد:

۱- تعیین خط مشی و ضوابط مناسب در جهت تولید، تکثیر، تدارک، توزیع، حمل و نقل و خرید و فروش نهاده، از وظایف شرکت سهامی خاص خدمات حمایتی کشاورزی منتزع و به عنوان وظایف حاکمیتی به وزارت جها‌د کشاورزی منتقل می شود.

۲- پیش بینی و تامین اعتبارات لازم جهت کمک به عمران و احیای مراتع کشور و تولیدکنندگان علوفه داخلی با رعایت ضوابط و مقررات، از وظایف شرکت پشتیبانی امور دام کشور منتزع و به عنوان وظایف حاکمیتی به وزارت جه‍اد کشاورزی منتقل می شود.

۳- وزارت جهاد کش‍اورزی مکلف است با همکاری سازمان اداری و استخدامی کشور ظرف سه ماه پیشنهاد لازم را در خصوص شناسایی و واگذاری وظایف تصدی گری سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به بخش غیردولتی نظیر اتحادیه ها و تعاونی های بخش کشاورزی و همچنین واگذاری وظایف حاکمیتی آن به وزارت جهاد کشاورزی در چارچوب ماده (۱۱۵) قانون مدیریت خدمات کشوری تنظیم و به شورای عالی اداری ارائه نماید.

 

*** مصوبه هیئت وزیران

 

به گزارش خبرگزاری روستا، شایان ذکر است، هیئت وزیران در جلسه خود مصوب کرد که ۳ مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی در حوزه های شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، سازمان تعاون روستایی و شرکت پشتیبانی امور دام به بخش خصوصی و تشکل ها با حفظ وظایف حاکمیتی، واگذار شود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 10 =

کلید مقابل را فعال کنید