کد خبر:102831
پ
ساداتی نژاد
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

تعیین قیمت خرید تضمینی گندم توسط شورای قیمت‌گذاری محصولات استراتژیک/ اولتیماتوم مجلس به وزیر جهاد کشاورزی

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس بر لزوم تعیین و اعلام قیمت خرید تضمینی گندم توسط شورای قیمت‌گذاری محصولات استراتژیک تا هفته آینده تاکید کرد.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس بر لزوم تعیین و اعلام قیمت خرید تضمینی گندم توسط شورای قیمت‌گذاری محصولات استراتژیک تا هفته آینده تاکید کرد.

 

*** این اقدام دولت را در شأن کشاورزی کشور نمی‌دانیم

 

به گزارش خبرگزاری روستا، سید جواد ساداتی‌نژاد در واکنش به اقدام غیرقانونی دولت در دور زدن شورای قیمت‌گذاری و افزودن یک هزار تومان به عنوان جایزه تسریع در تحویل به قیمت گندم، اظهار داشت:

باید شورای قیمت‌گذاری محصولات استراتژیک که بر اساس قانون تشکیل شده، قیمت خرید تضمینی گندم را تعیین کند و دولت نمی‌تواند تحت عنوان تعیین جایزه، قانون و شورای قیمت گذاری را دور بزند.

این اقدام دولت را در شأن کشاورزی کشور نمی‌دانیم؛ مگر کشاورزان صدقه‌بگیر هستند که دولت می‌خواهد هزار تومان جایزه به آنها بدهد؟!

 

*** کشاورزی؛ یک بنگاه تولیدی و واحد اقتصادی

 

وی با تأکید بر اینکه کشاورزی یک بنگاه تولیدی و واحد اقتصادی است، گفت:

گندم هزینه تمام شده تولید دارد و بر این اساس باید با یک سود معقول از کشاورزان خریداری شود.

شورای قیمت‌گذاری محصولات استراتژیک که رئیس آن، وزیر جهاد کشاورزی است، باید هفته آینده قیمت گندم را تعیین و اعلام کند چرا که برداشت گندم نیز مدتی است که در کشور آغاز شده است.

 

*** قیمت گندم باید واقعی باشد

 

ساداتی‌نژاد با تأکید بر اینکه قیمت گندم باید واقعی باشد و بر این اساس محصول خریداری شود، بیان کرد:

مصوباتی مانند تعیین جایزه هزار تومانی برای تأمین گندم معنایی ندارد و قانون باید در این خصوص رعایت شود.

 

ساداتی‌نژاد درباره اینکه اگر شورای قیمت‌گذاری محصولات استراتژیک هفته آینده قیمت را اصلاح نکند، با واکنش مجلس مواجه خواهد شد، افزود:

اگر این کار انجام نشود، مصداق ترک فعل است و ما آن را به قوه قضائیه ارجاع خواهیم داد.

 

*** تعیین قیمت به دست شورای قیمت‌گذاری محصولات استراتژیک

 

به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس کمیسیون کشاورزی در پایان همچنین درباره اظهارات وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر اینکه شورای هماهنگی اقتصادی دولت نرخی را تصویب کرده که بنیاد ملی گندمکاران، آن را اعلام کرده بوده و بسیاری از افراد به این مسئله اعتراض دارند که بنیاد ملی گندمکاران یک تشکل شبه‌دولتی است، تأکید کرد:

نرخ خرید تضمینی گندم توسط بنیاد ملی گندمکاران یا هر تشکل دیگری تعیین نمی‌شود و این قیمت را باید شورای قیمت‌گذاری محصولات استراتژیک که ٩ عضو دارد بررسی، تعیین و اعلام کند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید