اخبار برگزیده

کد خبر:103105
پ
جوجه
دبیر کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران:

وزارت جهاد درباره مجوز واردات جوجه یک‌ روزه با ارز ۴۲۰۰ شفاف‌سازی کند

دبیر کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران بر ضرورت شفاف‌سازی وزارت جهاد درباره مجوز واردات جوجه یک‌ روزه با ارز ۴۲۰۰، تاکید کرد.

دبیر کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران بر ضرورت شفاف‌سازی وزارت جهاد درباره مجوز واردات جوجه یک‌ روزه با ارز ۴۲۰۰، تاکید کرد.

 

*** وزیر جهاد کشاورزی باید مشخص کند این مجوزها به چه کسانی داده شده است

 

به گزارش روستا، مهدی مسعودی در خصوص مجوز واردات تخم مرغ نطفه‌دار و جوجه یک روزه، اظهار داشت:

اخیرا مجوز واردات تخم مرغ نطفه دار و جوجه یک روزه توسط وزارت جهاد کشاورزی برای کسری تولید جوجه در کشور صادر شد اما در صدور آن ابهامات بسیاری وجود دارد و پرسش های زیادی را میان جامعه تولید کنندگان طیور ایجاد کرده است.

وزیر جهاد کشاورزی باید مشخص کند این مجوزها به چه کسانی داده شده است، زیرا اتحادیه‌های تولیدی صنعت طیور این مجوز را دریافت نکرده اند و واردات با ارز ۴۲۰۰ تومانی به بخشی‌هایی داده شده است که دستی بر آتش نداشته و تولیدکننده گوشت مرغ یا جوجه نیستند.

 

*** شفاف‌سازی وزیر جهاد در خصوص مجوزها

 

وی با تاکید بر شفاف‌سازی وزیر جهاد در این موضوع، گفت:

در حال حاضر نیاز ضروری به جوجه یک روزه در کشور داریم و باید مشخص شود که این تخم مرغ و یا جوجه یک روزه در چه مقطع زمانی به کشور می‌رسد و با چه قیمت‌های به فروش خواهد رسید، واردات به این شکل حتی می تواند منجر به ایجاد بازار سیاه شود.

همچنین، باید دید تخصیص این ارز چه تأثیری بر قیمت گوشت مرغ در کشور خواهد داشت.

برای صدور این مجوزها با اتحادیه‌ها و تعاونی های صنعت مرغداری و انجمن جوجه یک روزه مشورتی صورت نگرفته است و اساسا این مجوز در اختیار هیچ تشکل مرتبطی قرار نگرفته است.

وزیر جهاد کشاورزی باید در خصوص افرادی که این مجوز دریافت کرده‌اند شفاف‌سازی کند.

همچنین، میزان ارز تخصیصی، قیمت خرید جوجه و فروش آن توسط وزارت جهاد کشاورزی مشخص و اطلاع‌رسانی شود.

 

*** دیگر زمان اشتباه نیست

 

به گزارش روستا، دبیر کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران در پایان با توجه به مشکلات فراوان در تولید توزیع مرغ، اظهار داشت:

همگی شاهد اتفاقات ناگوار و تلخ تولید و توزیع گوشت مرغ در ماه‌های پایانی سال ۹۹ بودیم. صف‌های طولانی خرید مرغ و نیز فروش گوشت مرغ با قیمت‌های دو برابر نرخ مصوب که همه و همه از بی‌تدبیری مسئولین حکایت داشت.

در این مقطع زمانی حساس که تولیدکنندگان طیور کشور مشکلات فراوانی در تولید، توزیع و قیمت مرغ دارند، تکرار و تداوم اشتباهات در صنعت مرغداری دوباره می‌تواند خسارت‌های جبران ناپذیری را به این بخش وارد کند.

انتهای پیام///

منبع
روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 2 =

کلید مقابل را فعال کنید