کد خبر:103551
پ
رئیس‌جمهور
روستا گزارش می‌دهد:

دستور رئیس جمهور برای ترخیص کالاهای اساسی/ کالاهای ضروری باید با سرعت در دسترس مردم قرار گیرد

رئیس جمهوری طی دستوری دستگاه‌های مربوطه را مکلف کرد، با جدیت و سرعت برای برطرف‌کردن مشکلات تامین و ترخیص کالاهای اساسی تصمیمات و اقدامات موثری انجام دهند.

رئیس جمهوری طی دستوری دستگاه‌های مربوطه را مکلف کرد، با جدیت و سرعت برای برطرف‌کردن مشکلات تامین و ترخیص کالاهای اساسی تصمیمات و اقدامات موثری انجام دهند.

 

*** دستور رئیس جمهور برای ترخیص کالاهای اساسی

 

به گزارش روستا، حسن روحانی در جلسه ستاد هاهنگی اقتصادی دولت با تاکید بر ضرورت ادامه اقدامات موثر و فوری در تامین کالاهای اساسی، اظهار داشت:

دولت در دوران اوج جنگ اقتصادی با تلاش و پیگیری‌های موثر اجازه نداده است تحریم‌های ظالمانه مانع از تامین کالاهای اساسی شود و به همین جهت، علیرغم همه محدودیت‌های ارزی، کالاهای اساسی و ضروری، تولید و به میزان کافی تامین و وارد شده است.

 

وی با اشاره به وظایف کمیته تسریع ترخیص و تخلیه، گفت:

دستگاه‌های مرتبط، با جدیت و سرعت برای برطرف کردن مشکلات تامین و ترخیص کالاهای اساسی تصمیمات و اقدامات موثری انجام و نباید اجازه دهند موضوعات فرعی موجب کندی و ناهماهنگی میان دستگاه‌ها شود بنابراین باید کالاهای ضروری با سرعت در دسترس مصرف کنندگان و مردم قرار گیرد.

 

*** ابلاغ بسته سیاستی چگونگی ایفای تعهدات ارزی

 

رییس جمهوری با اشاره به ابلاغ بسته سیاستی چگونگی ایفای تعهدات ارزی از ابتدای سال، گفت:

این بسته می‌تواند پاسخی مناسب به دغدغه های صادرکنندگان و واردکنندگان با هدف تسریع و تسهیل در ایفای تعهدات ارزی باشد و تلاش شده در تدوین این بسته سیاستی ضمن رفع موانع پیش روی صادرکنندکان، حمایت‌های لازم از صادرات صورت گیرد.

روحانی با بیان اینکه تجار و بازرگانان کشور چه در شرایط جنگ اقتصادی و چه در شرایط عادی به هیچ وجه نباید در مسیر فعالیت های اقتصادی خود درگیر موانع اداری شوند، تصریح کرد:

درکنار رفع موانع و ایجاد سهولت و سرعت برای فعالیت صادرکنندگان و بازرگانان، دولت وظیفه خود می داند برای صادرکنندگان و واردکنندگان متعهد کشور مشوق‌هایی در نظر بگیرد.

 

*** تامین ارز

 

به گزارش روستا، رئیس جمهوری در پایان با بیان اینکه در دوران جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران همه تلاش آمریکا بر این بوده که کشور در زمینه تامین ارز مورد نیاز با مشکل مواجه شود، اظهار داشت:

دولت با حمایت از صادرکنندگان محصولات غیر نفتی که بار تامین ارز مورد نیاز کشور را در این شرایط به دوش کشیدند، مانع از تحقق اهداف دشمن شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − ده =

کلید مقابل را فعال کنید