- خبرگزاری روستا | روستانیوز - https://roustanews.com -

قول رئیس‌جمهور به مردم زلزله‌زده روستای دستجرد

رئیس‌جمهور

رئیس‌جمهور در جریان بازدید از روستای زلزله‌زده دستجرد در جمع مردم این روستا قول داد که منازل مسکونی تا اوایل سال ۹۹ تحویل مردم زلزله‌زده خواهد شد.

 

*** قول رئیس‌جمهور به مردم زلزله‌زده روستای دستجرد

 

به گزارش خبرگزاری روستا [1]، حسن روحانی در جمع مردم زلزله‌زده روستای دستجرد اظهار داشت:

قول می دهم که دولت تا پایان کار در کنار شما ایستاده و کمک‌هایی که برای بازسازی و مرمت ساختمان های تخریب شده یا آسیب دیده لازم است، به حول و قوه الهی پرداخت می‌شود.

رئیس‌جمهور ادامه داد: مبالغ بلاعوضی که دولت برای کمک به زلزله زدگان و ساخت واحدهای مسکونی قول داده، در اختیار آنها قرار می‌گیرد و منازل نیز تا پایان سال ۹۸ و یا اوایل سال ۹۹ تحویل داده شود.

 

*** تامین نیازهای مردم زلزله‌زده

 

وی با تاکید بر اینکه خانه‌های آسیب‌دیده به گونه‌ای احداث شود که در زلزله‌های احتمالی بعدی دچار آسیب نشوند، اضافه کرد:

کشور ما ایران در بسیاری از مناطق روی خط زلزله قرار دارد، خانه‌های دچار آسیب می‌شوند و بنابراین باید خانه ها به گونه‌ای ساخته شود که هیچ ‌گونه خسات جانی و مالی به مردم وارد نشود.

روحانی ادامه داد: از استاندار می خواهم که نیازمندی های مردم زلزله‌زده آذربایجان شرقی احصا و در اسرع وقت رسیدگی شود و اگر مردم کانکس یا پول می خواهند انتخاب به اختیار خود مردم است.

 

*** آذربایجان شرقی همیشه در خط مقدم دفاع مقدس و دفاع از ایران بوده است

 

وی با اشاره به اینکه روستای دستجرد ۱۱ شهید تقدیم نظام و انقلاب کرده است، گفت:

این مردم همواره کنار انقلاب، نظام و رهبری هستند و حافظ شرف و اخلاق و ناموس شان دردفاع از کشور [2] هستند.

وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی همیشه در خط مقدم دفاع مقدس و دفاع از ایران بوده است، اضافه کرد:

روستاها و مناطق این استان نیز همواره در طول دفاع مقدس در خط مقدم بوده و ما نیز خادم شما هستیم و وظیفه داریم با تمام توان و امکانات در خدمت شما باشیم.

 

*** دولت از هیچ کاری دریغ نخواهد کرد

 

 روحانی با بیان اینکه دولت از هیچ کاری دریغ نخواهد کرد، اظهار کرد: امیدواریم بنیاد مسکن همه واحدهای مسکونی [3] را بازسازی و مقاوم سازی کند تا در آینده دچار مشکل نشوند.

رئیس جمهوری در پایان، اظهار داشت:

امیدوارم با اقدامات انجام شده روستاییان در آینده به فعالیت‌های کشاورزی و دامپروری با خیر و برکت خود ادامه دهند، در آرامش باشند و در دنیا و آخرت سعادتمند شوند.

 

*** دلجویی رئیس‌جمهور از زلزله‌زدگان

 

روحانی در جریان این بازدید با حضور در تعدادی از چادرهای اسکان موقت زلزله‌زدگان و گفت و گو با آنان ضمن دلجویی از آسیب‌دیدگان در جریان اقدامات انجام شده و روند کمک‌رسانی‌ها قرار گرفت.

مردم آسیب دیده روستای دستجرد در این بازدید که در یک فضای صمیمی انجام شد، مشکلات و نیازمندی‌های ضروری خود را با رئیس جمهور در میان گذاشتند.

یکی از خانواده‌های آسیب دیده از زلزله نیز که از خانواده معظم شهدا بوده و ۳ نفر از اعضای این خانواده در دوران دفاع مقدس به درجه رفیع شهادت نایل آمده‌اند، ضمن ابراز خوشحالی از حضور رئیس‌جمهور در روستای دستجرد و با قدردانی از کمک‌رسانی‌های انجام شده، برخی از مشکلات باقیمانده را در راستای بهبود وضعیت مردم روستا مطرح کردند.

 

*** مشخصات زلزله آذربایجان شرقی

 

روستای زلزله زده دستجرد در بخش ترکمنچای شهرستان میانه واقع شده است.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، گفتنی است، زمین لرزه ۵.۹ ریشتری آذربایجان شرقی در بامداد جمعه هفدهم آبان ۵ کشته و ۶۰۰ مصدوم بر جا گذاشت.

 

محمد رجبی/۵۶۷۸۹

 

انتهای پیام///