- خبرگزاری روستا | روستانیوز - https://roustanews.com -

رشد ۴۵ درصدی اعتبارات هزینه‌ای بخش آب و کشاورزی

اعتبارات هزینه‌ای بخش آب و کشاورزی

سخنگوی ستاد بودجه با اشاره به رشد ۴۵ درصدی اعتبارات هزینه‌ای بخش آب و کشاورزی در سال ۹۸ از اعتبار در نظر گرفته شده در لایحه بودجه ۹۸ برای اجرای طرح‌های تأمین آب شرب شهرها خبر داد.

 

***  وضعیت بخش آب و کشاورزی در لایحه بودجه سال ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری روستا [1]، سخنگوی ستاد بودجه در خصوص وضعیت بخش آب و کشاورزی در لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور اظهارداشت: 

اعتبارات هزینه‌ای لازم برای خاتمه ۲۳ طرح خاتمه یافتنی بخش آب، با رقم پیشنهادی ۵۳۱۹ میلیارد ریال در سال ۹۸ در نظر گرفته شده است.

سخنگوی ستاد بودجه ۹۸ افزود: این رقم ۵ برابر رقم متناظر در قانون بودجه ۹۷ است.

وی با بیان اینکه اجرای طرح‌های مصوبات سفر مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری در اولویت هستند، گفت:

برای تأمین تعهدات دولت، در طرح‌های فاینانس، به میزان یکهزار میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

خانلو همچنین به خرید تضمینی آب اشاره کرد و افزود:

برای تقویت اعتبارات هزینه‌ای خرید تضمینی آب استحصالی و پساب تصفیه شده از ۲۰۹۰ میلیارد به ۴۱۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است که ۹۶ درصد رشد را نشان می‌دهد.

سخنگوی ستاد بودجه ادامه داد: همچنین به موضوع احیا و بازسازی آب بندان‌های استان‌های شمالی کشور توجه ویژه‌ای شده و به میزان ۱۴۵۰ میلیارد ریال در ردیف‌های متفرقه لایحه بودجه اعتبار پیش بینی شده است.

 

 

*** استمرار تامین اعتبار منابع مورد نیاز بیمه کشاورزی

 

 

خانلو در ادامه با تأکید بر تداوم برنامه‌های ایجاد و تثبیت اشتغال در بخش کشاورزی در قالب تبصره ۱۸ لایحه گفت:

استمرار تأمین اعتبارات هزینه‌ای منابع مورد نیاز بیمه کشاورزی [2] به مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال، واکسیناسیون دام به مبلغ هزار میلیارد ریال و ایجاد زیرساخت‌های تولید واکسن آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در داخل کشور به مبلغ ۲هزار میلیارد ریال در قالب تبصره ۱۳ پیش بینی شده است.

سخنگوی ستاد بودجه گفت: تقویت اعتبارات کاداستر اراضی کشاورزی و ملی به منظور حفظ کاربری اراضی کشاورزی و تثبیت مالکیت دولت بر اراضی ملی با ۶۵ درصد افزایش نسبت به سال ۹۷ مواجه بوده و به رقم ۵۲۰ میلیارد ریال رسیده است.

وی افزود: همچنین برای تقویت اعتبارات هزینه‌ای ردیف خرید واکسن و واکسیناسیون دام، ۱۲۷۰ میلیارد ریال در نظر گرفته ایم که نسبت به سال ۹۷ رشد ۴۲ درصدی دارد.

خانلو تأکید کرد: بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد در کلیه شرکت‌های دولتی و دستگاه‌های بخش کشاورزی مستقر شده است.

 

 

*** ۲.۴ هزارمیلیارد تومان بودجه طرح‌های تأمین آب شرب شهرها

 

 

خانلو همچنین به تقویت  اعتبارات هزینه‌ای طرح های تأمین آب شرب [3] اشاره کرد و گفت:

به تقویت اعتبارات طرح‌های تأمین آب شرب و آبرسانی به شهرها در بودجه ۹۸ عنایت ویژه‌ای صورت گرفته به گونه‌ای که اعتبار پیشنهادی برای طرح‌های آبرسانی و سدهای با هدف تأمین آب شرب در لایحه بودجه سال ۹۸ در حدود ۲۴۲۱۴ میلیارد ریال پیش بینی شده است که نسبت به مصوب سال ۹۷ رشد ۲۴ درصدی دارد.

 

 

*** رشد ۴۵درصدی اعتبارات هزینه‌ای بخش آب و کشاورزی

 

 

سخنگوی ستاد بودجه ۹۸ افزود: در مجموع اعتبارات طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای بخش آب و کشاورزی در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ رشدی معادل ۲۱ درصد داشته است.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، سخنگوی ستاد بودجه در پایان گفت: همچنین اعتبارات هزینه‌ای بخش آب و کشاورزی در سال ۹۸ با رشد ۴۵ درصدی از مبلغ ۱۵۶۴۰ میلیارد ریال در سال ۹۷ به مبلغ ۲۲۷۴۰ میلیارد ریال رسیده است.

 

 

 

انتهای پیام///