- خبرگزاری روستا | روستانیوز - https://roustanews.com -

صندوق کارآفرینی امید رتبه برتر را در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی کسب کرد

اشتغال روستایی

مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید از کسب رتبه برتر توسط این صندوق در اجرای طرح پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی پایدار، خبر داد.

 

*** کسب رتبه برتر در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی

 

به گزارش خبرگزاری روستا [1]، مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید با اشاره به این موضوع، گفت:

عملکرد صندوق کارآفرینی امید کشور در اجرای مرحله اول و دوم طرح پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی پایدار در مناطق روستایی و عشایری، مثبت و در میان سه موسسه عامل رتبه برتر را کسب کرده است.

 

 

***اجرای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال روستایی

 

 

نوراله زاده که در جریان سفر یک روزه به اراک در نشست خبری با اصحاب رسانه سخن می گفت، با اشاره و تاکید بر مطلب فوق افزود:

وزارت کار، سازمان برنامه و بودجه و همچنین معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری که نظارت بر نحوه اجرای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستایی را به عهده دارند، عملکرد صندوق را مثبت عنوان کرده اند و رتبه نخست پرداخت بیشترین تعداد تسهیلات اشتغال روستایی و همچنین بیشترین ظرفیت اشتغال ایجاد شده نسبت به سه موسسه عامل دیگر مجری طرح را کسب کرده ایم.

 

 

***تصویب طرح های مربوط به اشتغال پایدار روستایی

 
 
 
مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید به تصویب ۲۱ هزار و ۷۵۰ طرح مربوط به اشتغال پایدار روستایی با مجموع اعتبار ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تا پایان آذرماه امسال اشاره کرد:
از مجموع حدود ۳۲ هزار طرح معرفی شده ، ۲۰ هزار و ۱۵۰ طرح منجر به انعقاد قرارداد شده و از مجموع قراردادهای منعقد شده، تسهیلات مربوط به ۱۹ هزار و ۵۱۴ طرح اشتغال روستایی به ارزش ۹۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده و ۷ هزار و ۹۵۰ طرح باقی مانده نیز یا در نوبت پرداخت و تکمیل مدارک از سوی متقاضیان قرار دارند و یا توجیه اقتصادی نداشتند و مورد تایید قرار نگرفته است.
 
وی با بیان اینکه بالغ بر ۸ هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال از منابع داخلی صندوق در اجرای مراحل بعدی به این طرح اختصاص داده می شود، ادامه داد: سهم صندوق کارآفرینی از منابع صندوق توسعه ملی در اجرای مراحل سوم و چهارم طرح اشتغال پایدار روستایی، رشد قابل توجهی داشته و بخش عمده برنامه ها و اهداف ما در سال آتی بر روی اجرای مناسب این طرح متمرکز خواهد شد.
 
نوراله زاده بالاترین رقم پرداخت شده را از نظر تعداد طرح های معرفی شده مربوط به صندوق کارآفرینی امید عنوان کرد و گفت : با اجرای کامل این طرح ها در مناطق مختلف روستایی کشور ، ۵۲ هزارو ۷۶۳ ظرفیت اشتغال ایجاد و تثبیت خواهد شد.
 
 
 

***استان مرکزی پیشرو در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی

 
 
 
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور با تاکید به اینکه حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال توسط کسب و کارهای کوچک از مهمترین رسالت ها و اهداف فعالیت صندوق می باشد، افزود:
بر اساس تقسیم بندی که بین استان های کشور در سه سطح صورت گرفته ، مرکزی از استان های پیشرو در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی است و با علکرد مناسبی که داشته، از سقف اعتباری ابلاغ شده در مرحله اول و دوم جلوتر است.
 
وی در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص دستاوردهای نشست با مدیران اتاق تعاون و اداره کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی استان در این سفر از انعقاد تفاهم نامه مشترک با بخش تعاون استان خبر داد و گفت:
با توجه به ظرفیت های موجود و زیرساخت های مناسبی که در بخش تعاون استان وجود دارد، اختصاص خط اعتباری مشترک با این مجموعه به منظور ایجاد زنجیره های بزرگ تولید و توزیع به امضا خواهد رسید تا با توسعه اقدامات و ارائه خدمات مالی مناسب بتوانیم در زمینه ارتقای تولید و سهم از بازارهای داخلی و خارجی گام برداریم.
 
 
 

***فعالیت ۴۰۰ شعبه صندوق کارآفرینی امید

 
 
 
نوراله زاده با اشاره به فعالیت ۴۰۰ شعبه صندوق کارآفرینی امید در شهرهای  با حداقل ۲۰ هزار نفر جمعیت، تصریح کرد:
پیاده سازی سامانه نظارتی « سهام » به منظور نظارت بر اجرای طرح ها و عدم انحراف در تسهیلات پرداختی، از برنامه هایی است که در تمامی شعب اجرا می شود و از طریق سیستم موقعیت یاب جغرافیایی فعالیت می کند، در خصوص تسهیلاتی که از منابع داخلی پرداخت می شود نیز سیاست های سختگیرانه تری برای جلوگیری از انحراف و تحقق اهداف انجام می شود.
 
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از هدف گذاری اجرای دو طرح « هر روستا یک محصول» و «روستای بدون بیکار » در ۳۰۰ روستا در کشور خبر داد و بیان کرد:
برگزاری جشنواره های مختلف با توجه به ظرفیت های موجود در روستاهای کشور، یکی دیگر از برنامه هایی است که با هدف حمایت از کسب و کارهای خانگی کوچک انجام می شود و می تواند در بخش هایی مانند معرفی تولیدات در کشور، تنوع محصول، برندسازی و بازاریابی و فروش بسیار موثر باشد.
 
 
*** رسانه‌ها به ارتقای اشتغال کمک کنند
 
به گزارش خبرگزاری روستا، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در بخش پایانی صحبت های خود بر این نکته تاکید کرد که با کمبود ارائه طرح هایی که بتواند سبب توسعه ظرفیت کسب و کار بر اساس توانمندی های موجود در روستاها و ایجاد اشتغال روستایی شود، مواجهیم که در این خصوص رسانه‌ها می توانند با معرفی نمونه‌های موفق در این زمینه و اطلاع رسانی طرح های انجام شده به حل این مشکل کمک کنند.

 

 

 

انتهای پیام///